Baia Wines Tsitska Tsolikouri 2019

Víno od nejmladší gruzínské vinařky v historii. Směs dvou lokálních bílých odrůd Tsitska (70%) a Tsolikouri (30%), které obě produkují hrozny s vyšší kyselinou a nižšími cukry. Hrozny jsou ručně sbírané a tříděné. Poté se odstopkují, vylisují a nechají spontánně prokvasit v nerezových nádobách, kam se přidává část slupek (15% Tsitska, 15% Tsolikouri) k maceraci. Víno se tak ponechá až do ledna následujícího roku a hned se lahvuje s přidáním naprostého minima síry. Nefiltrováno a nečiřeno

Víno je plné a jemné s aroma meruněk a citrusů. V chuti medové tóny, jemně kořeněné s dlouhou dochutí a jemnou mineralitou. Příjemné na každodenní pití.

Můžeme doručit do:
31.1.2023
Skladem (>5 ks)
Značka: Baia
570 Kč
Kategorie: Vína
01 Obsah cukru: Suché
02 Druh vína: Bílé
03 Země: Gruzie
04 Vinařská oblast: Imereti
06 Obsah alkoholu: Víno s běžným obsahem alkoholu
07 Odrůda: Tsitska, Tsolikouri
08 Vinařství: Baia´s wine (více info zde)
09 Ročník: 2019
10 Objem: 0,75 l
14 Naturální víno: Ano
11 Obsah alkoholu: 12,6 % obj.
10 Zbytkový cukr:
09 Kyseliny:
08 Potenciál k archivaci:
07 Viniční trať:
06 Vinařská oblast:
05 Odrůda:
04 Zrání:
03 Víno & jídlo:
02 Chuť vína:
01 Obsah cukru:

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Baias wine

Baia´s wine - oblast Imereti, město Obcha

Baia Abuladze se v roce 2015, kdy jí bylo teprve 22 let, stala nejmladší gruzínskou vinařkou v historii. Spolu se svou sestrou Gvantsa založila vinařství postavené na kombinaci tradičních gruzínských metod a moderních technologiích. Vinařství hospodaří na cca 1,5 ha vinic a produkuje jen okolo 5000 lahví ročně, přičemž většina exportu jde do vyhlášených restaurací v USA. Západní oblast Gruzie kde se vinařství nachází má unikátní mikroklima, kde se zachycuje vlhký mořský vzduch. Vína mají vyšší kyseliny a minerální charakter. Vinařství pracuje s bílými odrůdami Tsitska, Tsolikouri a Krakhuna a modrými odrůdami Otskhanuri Sapere, Ojaleshi a Aladasturi. Kromě tradičních qvevri používají ve vinařství nerezové tanky.