bedna Výběr sommeliérky

Vážený milovníku dobrého vína,

právě se Ti dostal do rukou balíček vín, který tvoří vína, která jsou mými favority a která mě uchvátila už na první pohled, respektive první doušek. Od bublinek, přes skvělé svěží ryzlinky až po plná, těžká červená vína. Právě máš v ruce šest výborných vín s příběhem, které mají duši a pevně věřím, že tě osloví stejně tak, jako oslovily mě. Tímto tě zvu na (ne)vinnou cestu světem mých nejoblíbenějších kousků.

sommelierka Natálie :)

Bäder - Riesling La Methode Rurale 2017
Vinařství Bader je rodinné BIO vinařství pocházející z německé oblasti Rheinhessen. Vzhledem k tomu, že většinu své produkce zaměřují na ryzlinky, je i tento sekt vyrobený právě z odrůdy Ryzlink rýnský. Nenajdete v něm ani gram cukru! Sekt je naprosto suchý a je vyrobený metodou “rurale”, která spočívá v nalahvování ne zcela prokvašeného moštu do lahve, kde víno samo dokvasí. Protože u toho vína neprobíhá odstřelení kalů je víno nefiltrováno a kaly jsou usazeny na dně láhve a dodávají vínu další rozměr. Víno je krásně svěží s krásným jemným, ale intenzivním perlením, v chuti je lehký nádech kvasnic, chleba a hromada šťavnatého ovoce. Tyto bublinky pro mě byly láskou na první pohled, počínaje elegantním obalem a etiketou až po samotný obsah v lahvi.

Pares Balta - Cava Blanca Cusiné 2012
Druhé šumivé víno, je naprosto odlišné od toho prvního. Čeká vás španělská Cava z regionu Penedes v celé své kráse. Kupáž odrůd Chardonnay a Pinotu Noir, které jsou typické po šumivá vína z oblasti Champagne, doplněná o typickou odrůdu pro výrobu Cavy - Xarel-lo. Cava byla vyrobena tradiční metodou a zrála na kalech celých 80 měsíců! Už na první pohled vás uchvátí její sytě zlatavá barva doplněna o nádherné aroma jablíček, rozinek a sušenek. Cava je krásně plná, nazrálá a bohatá jak ve vůni, tak v chuti. Prostě delikatesa!

Seckinger - Riesling "vom Loss" 2019
Vinařství Seckinger je mladé rodinné vinařství založené v roce 2012. Dámy zajásají, protože v čele tohoto vinařství stojí dva mladí, krásní a talentovaní bratři Philipp a Jonas, kteří se svou vinařskou filozofií snaží přiblížit zpátky ke kořenům. S maximálním ohledem k přírodě a láskou k vínu vyrábí krásné charakterní rieslingy s velkým potenciálem. Riesling “vom loss” ze sprašového podloží je základním rieslingem vinařství, které má krásné ovocné aroma a šťavnatou chuť doplněnou o bylinkové a kvasné tóny. Prostě čistý a krásně pitelný riesling pro každý den.

Korrel - Riesling Slice of Paradise 2021
A protože Rieslingů není nikdy dost, ochutnejte ještě tento skvělý a parádně minerální riesling Slice of Paradies z vinařství Korell z německé oblasti Nahe. Rodinné vinařství, které má kořeny v roce 1832 si předává lásku k vínu a vinaření z generace na generaci už několik let. Riesling, který pochází z ikonické vinice Paradise představuje kousek ráje na Zemi. Víno je nádherně vybalancované, šťavnaté s krásnou dlouhou dochutí.

Legaris - Crianza 2018
Špičkové víno z vinařství Legaris, které pochází z vyhlášené vinařské oblasti Španělska - Ribera dle Duero. Každoročně víno získává spoustu ocenění od předních světových hodnotitelů. Víno je elegantním spojením odrůd Tempranillo a Cabernetu Sauvignon a precizní prací s dřevěnými sudy. 12 měsíců zrání na americkém a francouzském dubovém sudu dalo vínu krásnou, výraznou tříslovinu doplněnou o sametové vanilkové tóny, které dokreslují plnou ovocnou chuť tohoto skvělého vína.

Anima - 3 Fete Negre
Víno, které má duši. I tak by se dala charakterizovat víno z řady Anima od rumunské vinařky Aurelie Visinescu z oblasti Dealu Mare. Nádherné a komplexní víno vzniklo spojením odrůdy Feteasy Neagry, typické rumunské odrůdy, ze třech ročníků - 2015, 2016, 2017. Vína řady Anima vznikají jen z hroznů těch nejlepších tratí těch nejlepších ročníků a jsou to vína, na která může být paní vinařka náležitě hrdá. Víno zrálo 24 měsíců v rumunském dubovém sudu a je krásně plné, kořenité s širokou paletou vůní. Ideální víno pro dlouhé zimní večery ke krbu.

 

 

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
6.6.2023
2 910 Kč
bedna Výběr sommeliérky

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: