Likérová Morava

Likérová vína jsou ideálním společníkem pro chmurné zimní večery. A aby to nebylo jen o popíjení, v setu najdete i tři jemné zaječí paštiky se sladkou chutí černého rybízu a rybízové marmelády od Víta Kadrnky.

Všechny tři vína v setu Likérová Morava jsou z vinařství Jan Stávek.

Juveano Mistelle de Muscat Víno je připraveno speciální metodou fortifikace kvasicího moštu jemným uleželým destilátem. V intenzivním muškátovém aroma proto můžete cítit prvky primární ovocnosti ve formě přezrálých nektarinek, hroznů a angreštu, ale také sekundární aroma, které vínu dodává na komplexnosti. Kulatost vínu poskytuje přírodní hroznový cukr, který zůstal zachovaný po zastavení kvašení. Toto likérové víno je vyrobeno neobyčejně reduktivními technologiemi a je proto na kategorii fortifikovaných vín netradičně svěží.

Solera Mistelle de Muscat je víno připravené technologií fortifikace kvasicího moštu uleželým destilátem, tedy technologií portských vín. Následně dlouhodobě vyzrává v malých dubových sudech, čímž získává velmi zralý charakter. Barva vína přechází do zlatavé až jantarové, aroma připomíná med, datle, rozinky a sušené meruňky. Chuť je velmi bohatá s dlouhou přetrvávajícím ořechovým vjemem. Po několikaletém zrání dochází ke kupážování ročníků po získání nevšední harmonie chuťových vjemů. 

Lokus je víno připravené technologií fortifikace kvasicího rmutu uleželým ušlechtilým destilátem, tedy technologií portských vín. Díky použitým odrůdám má temně rudou barvu rubínového charakteru. Výraz aroma je velmi poutavý, po vařeném ovoci, především višních a černém rybízu, ale také po mletém máku, strouhané hořké čokoládě, marcipánu a vanilkových luscích. Extraktivní chuť vína je zajímavou kombinací vyššího přírodního hroznového cukru, vyššího obsahu alkoholu a vjemu tmavého kandovaného ovoce. Dlouhodobé zrání tohoto vína v malých dubových sudech dodá vínu na výjimečnosti.

1 x Stávek - Juveano Mistelle de Muscat 2016 

1 x Stávek - Solera Mistelle de Muscat 

1 x Stávek - Lokus červený 2016 

3 x Paštika se zaječím masem a černým rybízem - Vít Kadrnka 

Obsahuje oxid siřičitý

Země původu Česká republika

Plněno v: Víno J. Stávek, Němčičky

Můžeme doručit do:
21.1.2022
Skladem (4 ks)
Kód: 13748
995 Kč
Kategorie: Akční balíčky
01 Obsah cukru: likérové
02 Druh vína: Bílé, Červené
03 Země: Česká republika
04 Vinařská oblast: Morava
05 Zrání vína: Dřevěný sud
06 Obsah alkoholu: Víno s běžným obsahem alkoholu
07 Odrůda: Alibernet, Cabernet Moravia, Muškát moravský, Svatovavřinecké
08 Vinařství: J.Stávek
09 Ročník: 2016, 2014, 2009, 2008, 2011
10 Objem: 0,5 l
11 Obsah alkoholu: 16 % obj.

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: