Nestarec - Danger 380 Volts 2021

Slovy vinaře:

Naše šumivá srdcovka, vzniklá v roce 2017 z touhy zachovat v lahvi mladost a energii, kterou má víno při fermentaci. Moje věčné téma energie ve víně - skoro si říkám, jestli jsem v minulém životě nebyl eletrikář.

Další jistota je vstupní materiál: Danger je field blend z naší písčité vinice Sahary, tj. Neuburg, který tomu dává koule a charakter, Muller pro množství, protože toho potřebujeme dost (lid je žíznivý a pije se to samo, viz varování na lahvi), a Muškát, aby to líp hrálo.

S ročníkem 2021 nově do hry vstupuje jemná degoržáž. Jednak poslední ročníky sleduju, že mě nejvíc baví pít "380tku" z prvních nalití po otevření, spíš než kalný konec. A taky jsme změnili systém lisování a neodkalujeme mošty, takže „turbidita“ vysledného vína byla trošku vyšší. Takže jsem se rozhodl, po pěti předchozích nedegoržovaných edicích, tentokrát odstřelit nadbytečný kal. Nebojte se, pořád to opalizuje. Ale perlivost je ukázněnější a strukturovanější. Zrálo to ve mě už déle, ostatně 380ka nebyla z naší strany nikdy nazývána petnatem, je to plnohodnotné víno se vším všudy, do kterého chceme dát ještě víc řemesla a pečlivosti. Ročník 2021 je navíc extrémně aromatický, protože Muškát po letech odpočinku a nižších výnosů přinesl nádherné hrozny a navíc skoro 2x tolik, než bylo předtím běžné.

Obsahuje oxid siřičitý

Země původu Česká republika

Plněno v: Milan Nestarec, Velké Bílovice

 
Můžeme doručit do:
1.12.2022
Skladem (>5 ks)
Kód: M0661
Značka: Milan Nestarec
440 Kč
Kategorie: E-shop
01 Obsah cukru: Suché
02 Druh vína: Šumivé
03 Země: Česká republika
04 Vinařská oblast: Morava
06 Obsah alkoholu: Víno s běžným obsahem alkoholu
07 Odrůda: Müller Thurgau, Muškát moravský, Neuburger
08 Vinařství: Milan Nestarec (více info zde)
09 Ročník: 2021
10 Objem: 0,75 l
14 Naturální víno: Ano
11 Obsah alkoholu:

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Milan Nestarec

Milan Nestarec, Velké Bílovice, podoblast Velkopavlovická 

Danger, Vidličky a nože, Běl, Bum bum cha. To jsou slova, která se týkají mladého a úspěšného vinaře z Moravského Žižkova. Milan Nestarec je jedním z nejviditelnějších propagátorů a výrobců naturálních vín. "Víno z hroznů, nic víc." Jeho vína jsou přátelská, veselá, některá jasná, lehká, pitelná jen tak, prostě přímá. Jiná zase složitjší, strukturovaná, ta, u kterých vás bude bavit si s nimi hrát, dopřát jim čas a poznávat je. U všech platí, že patří také k jídlu. Milan pěstuje révu na 8 hektarech, o které pečuje v souladu s přírodou, ale nálepce bio se prý vyhýbá, protože vše, co dělá plyne z jeho přirozeného respektu a přesvědčení, že přírodu je třeba ctít a být, žít a pracovat s ní v souladu.