Nestarec - Okr 2021 1L

Slovy vinaře:

Pořád si rád dám doušek něčeho, co lehký kontakt se slupkou prožilo. Zvlášť na nedávné dovolené v mé oblíbené oblasti Collio/Brda, Mecce těchto vín, jsme jich s chutí vypili opravdu hodně. A taky vím, že spousta milovníků vína má tento styl naopak extrémně v oblibě, skoro neuplyne týden, aby se mě na “oranžádu” někdo nezeptal.

Tato vína mají zkrátka u nás ve sklepě pořád své místo, a pořídit Bělu a Nachu, našim litrovkám pro každodenní radost, nového skin contact sourozence byla jasná volba. Sdílí s nimi nejen objem, linoryt etiketu od mojí Miriš a krásné velké buclaté láhve, které jsme si opravdu zamilovali, ale taky právě extrémní pitelnost. Přecejen pořád dělám víno hlavně pro sebe, takové, jaké mě a mojí rodinu zrovna baví pít .) Tj. žádné brutální třísloviny a dlouhé ležení na slupkách, ale jemné, v nejlepším slova smyslu normální skin contact víno s dobrou energií, decentní aromatikou a jen náznakem “oranžovosti”.

Děláme ho z odrůd Chardonnay, Veltlín, Sauvignon a trochy Tramínu, z několika našich tratí v Bílovicích i Moravském Žižkově. Kvašení probíhá bez pošlapání, s méně než třetinou narušených bobulí a jen delikátním ponořováním klobouku během cca pěti až sedmi dní, prostě děláme všechno pro to, abyste Okr mohli vychutnávat po velkých doušcích. Pak zrání čistě v nerezu, po cca 11 měsících nalahvováno bez filtrace, čiření nebo přidané síry. Víno si vzalo si to nejlepší ze slupek všech zmíněných odrůd, je živelné, zábavné a tak akorát výřečné, prostě ideální společník.

Země původu Česká republika

Plněno v: Milan Nestarec, Velké Bílovice

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
24.3.2023
399 Kč
Nestarec - Okr 2021 1L

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: E-shop
Obsah cukru: Suché
Druh vína: Bílé
Země: Česká republika
Vinařská oblast: Morava
Zrání vína: Nerezový tank
Obsah alkoholu: Víno s běžným obsahem alkoholu
Odrůda: Chardonnay, Sauvignon, Tramín Červený, Veltlínské zelené
Vinařství: Milan Nestarec (více info zde)
Ročník: 2021
Objem: 1 l
Naturální víno: Ano
11 Obsah alkoholu:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
0x
4
0x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Milan Nestarec

Milan Nestarec - Velké Bílovice, podoblast Velkopavlovická 

Danger, Vidličky a nože, Běl, Bum bum cha. To jsou slova, která se týkají mladého a úspěšného vinaře z Moravského Žižkova. Milan Nestarec je jedním z nejviditelnějších propagátorů a výrobců naturálních vín. "Víno z hroznů, nic víc." Jeho vína jsou přátelská, veselá, některá jasná, lehká, pitelná jen tak, prostě přímá. Jiná zase složitjší, strukturovaná, ta, u kterých vás bude bavit si s nimi hrát, dopřát jim čas a poznávat je. U všech platí, že patří také k jídlu. Milan pěstuje révu na 8 hektarech, o které pečuje v souladu s přírodou, ale nálepce bio se prý vyhýbá, protože vše, co dělá plyne z jeho přirozeného respektu a přesvědčení, že přírodu je třeba ctít a být, žít a pracovat s ní v souladu.