Nestarec - Okr 2022 1L

Slovy vinaře:

Naše vína postupně směřují k větší jemnosti – zkracujeme obecně délku macerace i její proporci ve výsledném víně. Ale pořád si rád dám doušek něčeho, co lehký kontakt se slupkou prožilo (ideálně z mé oblíbené oblasti Collio/Brda, Mekky těchto vín).

Macerovaná vína mají zkrátka u nás ve sklepě pořád své místo, a pořídit Bělu a Nachu, našim litrovkám pro každodenní radost, nového skin contact sourozence byla jasná volba. Sdílí s nimi nejen objem, linoryt na etiketě od mojí Miriš a krásné velké buclaté láhve, které jsme si opravdu zamilovali, ale taky právě extrémní pitelnost. Tj. žádné brutální třísloviny a dlouhé ležení na slupkách, ale jemné, v nejlepším slova smyslu normální skin contact víno s dobrou energií, decentní aromatikou a jen náznakem “oranžovosti” (popravdě termín oranžové víno nemám moc rád, distancuju se od něj a jeho všudypřítomnosti čím dál tím víc). Okr je živelný, zábavný a tak akorát výřečný, prostě ideální společník.

Název Okr mám rád nejen proto, že zachovává třípísmennost a myšlenku Bělu a Nachu, ale i pro dlouhou historii a spojení s půdou, které evokuje. Vždyť tento přírodní pigment, který lidstvo používalo k malování stěn jeskyně i sebe sama už před mnoha tisíci let, je vlastně hlína. Okr, směs jílu a písku s různorodým obsahem železa, které mu dodává zabarvení od tmavě žluté až po červenooranžovou, je tak skvělým symbolem jak pro místo, kde se víno rodí, tak pro jeho živoucí paletu barev ve sklenici.

Země původu Česká republika

Plněno v: Milan Nestarec, Velké Bílovice

Dostupnost Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
24.6.2024
Možnosti doručení
390 Kč
Nestarec - Okr 2022 1L

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: Moravská vína
? Obsah cukru: Suché
Druh vína: Bílé
Země: Česká republika
Vinařská oblast: Morava
Zrání vína: Nerezový tank
Obsah alkoholu: 13%obj.
Vinařství: Milan Nestarec
Odrůda: Veltlínské zelené, Chardonnay, Sauvignon, Tramín červený
Naturální víno: Ano
Ročník: 2022
Objem: 1l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
0x
4
0x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Milan Nestarec

Milan Nestarec - Velké Bílovice, podoblast Velkopavlovická 

Danger, Vidličky a nože, Běl, Bum bum cha. To jsou slova, která se týkají mladého a úspěšného vinaře z Moravského Žižkova. Milan Nestarec je jedním z nejviditelnějších propagátorů a výrobců naturálních vín. "Víno z hroznů, nic víc." Jeho vína jsou přátelská, veselá, některá jasná, lehká, pitelná jen tak, prostě přímá. Jiná zase složitjší, strukturovaná, ta, u kterých vás bude bavit si s nimi hrát, dopřát jim čas a poznávat je. U všech platí, že patří také k jídlu. Milan pěstuje révu na 8 hektarech, o které pečuje v souladu s přírodou, ale nálepce bio se prý vyhýbá, protože vše, co dělá plyne z jeho přirozeného respektu a přesvědčení, že přírodu je třeba ctít a být, žít a pracovat s ní v souladu.