Nestarec - Senza 2020

Slovy vinaře:

Momentální nápad při sklizni 2020, stejně jako o rok dříve Bumča. Je to pro nás vlastně dost příznačné. Ochutnáváš hrozny, máš nějakou představivost, je to dílo okamžiku. Kdybych to plánoval nějak extra dopředu a složitě promýšlel, tak to nevznikne. Druhý moment, pro vznik Senzy neméně podstatný, je moje obsese nakupovat při každé návštěvě Itálie Lambrusko. Opravdu, i na benzínkách. Víc než chuť některých těchto vín mě na tom přitahuje ta myšlenka: červený+aromatický+bublinkatý. Vlastně jsem asi podvědomě nosil v hlavě, že jednou něco takovýho udělám… ale tak po našem, jako obvykle.

Máš hrozny Cabernetů Franc a Sauvignon, kvasíš je karbonicky, vylisuješ dřív než je finále, a pak dodáš mošt z Muškátu a Pálavy. Ale jen zlehka, protože i samotný carbo cabfrank umí zamotat hlavu. No a Pálava tam být musí, protože dodává lokální aspekt, který je pro nás vždycky důležitý. Při dokvášení zavřeno do láhve. Mírné perlení a vibrace: zachovány, odebráno / přidáno: nic. Dělat červený s bublinkami je celkem těžká disciplína, protože taniny atd., ale doufám, že si společně se mnou řeknete, že tadytyto moje jsou Senza.

Jméno vzniklo právě z té italské fixace, nejen na Lambrusko, ale taky na italodisko a celou osmdesátkovou estetiku s ním spojenou, jak ukazuje i etiketa. (Která nakonec taky trochu připomíná mou devadesátkovou fixaci na Odpadlíka, Lorenzo Lamas ftw!) V italštině senza znamená “bez”, což je jednak konstatování skutečnosti, že víno nedostalo při výrobě žádný makeup ani aditiva, jednak náznak jeho bezstarostně letního charakteru; pije se to fakt samo.

Země původu Česká republika

Plněno v: Milan Nestarec, Velké Bílovice

Můžeme doručit do:
9.12.2021
Skladem (> 5 ks)
Kód: M0491
Značka: Milan Nestarec
450 Kč
Kategorie: Vína
01 Obsah cukru: Suché
02 Druh vína: Šumivé
03 Země: Česká republika
04 Vinařská oblast: Morava
06 Obsah alkoholu: Víno s běžným obsahem alkoholu
07 Odrůda: Cabernet Franc, Muškát moravský, Pálava, Sauvignon
08 Vinařství: Milan Nestarec
09 Ročník: 2020
10 Objem: 0,75 l
14 Naturální víno: Ano
11 Obsah alkoholu: 12 % obj.
10 Zbytkový cukr:
09 Kyseliny:
08 Potenciál k archivaci:
07 Viniční trať:
06 Vinařská oblast:
05 Odrůda:
04 Zrání:
03 Víno & jídlo:
02 Chuť vína:
01 Obsah cukru:

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: