Papari Valley - Rkatsiteli 2019

Rkatsiteli je další stará gruzínská odrůda, nejpěstovanější v Gruzii dle rozlohy vinic. Odrůda je to odolná a dosahuje vysoké cukernatosti, proto se často používá k výrobě dezertních vín nebo brandy. Rkatsiteli 2019 je oranžové víno. Hrozny se po ruční sklizni odstonkují, lehce nalisují, přemístí do qvevri a později se přidá malá část stonků. Fermentace proběhne spontánně a hrozny se nechají macerovat 4 měsíce. Celkem zraje víno v qvevri 6 měsíců. 

Víno má intenzivní oranžovou barvu,  vyzrálé ovocné a květinové aroma. Plná elegantní chuť, vyvážená struktura kyseliny a tříslovin. Dlouhá dlouhá dochuť.

 

Dostupnost Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do:
24.6.2024
Možnosti doručení
545 Kč
Papari Valley - Rkatsiteli 2019

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: Gruzínská vína
? Obsah cukru: Suché
Druh vína: Oranžové
Země: Gruzie
Vinařská oblast: Kacheti
Zrání vína: Qvevri
Obsah alkoholu: 14%obj.
Vinařství: Papari Valley
Odrůda: Rkatsiteli
Naturální víno: Ano
Ročník: 2019
Objem: 0,75l
5
0x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
4
VF Avatar autora | 4.5.2021
Pozor, víno je mírně šumivé! Trochu šok, když to nečekáte, chuť ale i tak stojí za to :)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

papari

Papari Valley - oblast Kakheti, město Akhasheni

Poměrně mladé rodinné vinařství - první komerční ročník byl 2015. Hospodaří na 9,3 hektarech vinic na svazích pohoří Gombori. Ve vinohradu pěstují výhradně dvě lokální odrůdy (jedny z nejstarších na světě) - 80% Saperavi (modrá) a 20% Rkatstiteli (bílá). Výroba vína probíhá pro Gruzii typickým tradičním způsobem v hliněných nádobách qvevri gravitační metodou bez mechanizace. Vína se rozkváší spontánně z kvasinek přítomných ve vinohradu. Vinařství získalo od roku 2018 certifikaci BIO pro půlku svých vinic a od ročníku 2019 pro celou svou produkci. Zajímavostí je, že vinařství pouští na trh vína z jednotlivých qvevri (kterých je celkem 21) zvlášť, takže je možné ochutnat stejné víno z jednoho ročníku ale z různého qvevri. Vína jsou navíc velmi dobře hodnocená a rozhodně stojí za vyzkoušení.