Stávek - PET NAT Puberťák 2022 Magnum 1,5L

Tohle je náš chlapec se vším všudy včetně originální etikety. Každý rok se sejdeme u Honzi Stávka a sesbíráme hrozny pro tohoto krasavce. Nespokojili bychom se jen tak s obyčejným teambuildingem. Tohle je přesně náš styl, protože víno je prostě naše láska.
A jaký je? Puberťák je mladý. Je drzý. Je přirozeně divoký. Je ve vývinu. Je připraven tě osvěžit jeho přímočarostí. Je něžný ale štípne! Mix odrůd Muškát, Veltlín, Sauvignon, Vlašák a další rošťáci z vinic Honzy Stávka. Pečený jablečný štrůdl, lehce skořice a hruška na nose a svěží dlouhá kyselinka v chuti. No. Jo. No.
 
3. ročník justWINE PET NAT.

 

Obsahuje oxid siřičitý

Země původu Česká republika

Plněno v: Víno J. Stávek, Němčičky

Dostupnost Skladem (6 ks)
Můžeme doručit do:
24.6.2024
Možnosti doručení
650 Kč
Stávek - PET NAT Puberťák 2022 Magnum 1,5L

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: Moravská vína
? Obsah cukru: Brut Nature
Druh vína: Šumivé
Druh šumivého vína: Pet-nat
Země: Česká republika
Vinařská oblast: Morava
Zrání vína: Pet Nat
Obsah alkoholu: 12%obj.
Vinařství: Jan Stávek
Odrůda: Veltlínské zelené, Sauvignon, Ryzlink Vlašský, Muškát moravský
Naturální víno: Ne
Ročník: 2022
Objem: 1,5l magnum

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Stávek

Vinařství Víno J. Stávek - Němčičky, podoblast Velkopavlovická 

Jožka, Jaroslav a nyní Jan, to je vinařství J.Stávek z Němčiček. Původní vinařský dvůr, Dědova večerka, Áčko, Karmazín. Důraz na rodinnou tradici a odrůdy, které patří do Modrých hor. Například Frankovku Honza zpracovává v několika variantách. Najdete ji v původní verzi podle rodinného receptu pod názvem Karmazín jako cuveé se Svatovavřineckým a Modrým Portugalem, VOC Frankovku, Frankovku Reservu a dokonce bílou Frankovku. Honza vyvrátil mýtus o tom, že růžová vína patří jen v létě k bazénu jako tzv. freshovky. Některé řady růžových vín dává do dřevěných sudů a vytváří z nich tak poměrně komplikovanější záležitosti pro náročnějšího konzumenta. A fortifikovaná vína! To je další samostatná kapitola, pro kterou je značka J.Stávek u nás na Moravě prakticky synonymem.