Rieslingové rakety od vinařství Carl Löwen

Parádní kolekci Rieslingů z Mosely od jednoho z nejlepších vinařství Německa za zvýhodněnou cenu! Vinařství Carl Löwen je v posledních letech považováno za jedno z nejlepších vinařství v Německu. Svědčí o tom jak každoroční zisky vysokých hodnocení od světových hodnotitelů, tak nejvyšší umístění v německých vinařských průvodcích jako je Falstaff či Eichelmann. A v neposlední řadě i fakt, že jsou vína z tohoto vinařství každý rok již v březnu beznadějně rozebraná a zarezervovaná. Prostě co si v březnu "nenasmlouváme", zbytek roku už nedoženeme. Vinařství Carl Löwen dovážíme do Čech už devátým rokem. Za tu dobu sledujeme, jak každý rok produkuje lepší a lepší vína. Jak se i vína z tohoto vinařství nádherně vyvíjí a rostou v čase. I proto jsme pro Vás poskládali perfektní kolekci vín, takový průřez tím, co vinařství nabízí. Šest perfektních Rieslingů, každý jiný a přitom všechny s jasným rukopisem Carla a jeho syna Christophera.

Blauschiefer 2020 je cuvée Rieslingu a Mullerky pocházející z vinic starých přes padesát let. Krásně šťavnaté a překvapivě výrazně minerální víno s nádhernou sílou Rieslingu a květnatostí Mulleru.

To Riesling Quant 2020 je již stoprocentním zástupcem této odrůdy. Quant je v moselském dialektu "prostě dobrý". Krásně ovocný a chlastací Riesling pro každý den.

Laurentiuslay je zase naše nejoblíbenější vinice v držení tohoto vinařství v kategorii Erste Lage. Najdete zde pravokořennou révu více než 110 let starou. Jak suchý Riesling z ročníku 2019, tak sladší spätlese z ročníku 2018 jsou úchvatnými víny plnými komplexity, extraktu, minerality a ovoce. Vína s obrovským potenciálem.

Další je riesling z pravděpodobně nejstarší pravokořenné Rieslingové vinice na světě Maximin Herrenberg 1896. Strmé svahy orientované na jih, podloží z červené břidlice, velmi nízké výnosy. Výsledkem je toto vysoce extraktivní víno plné minerality s nádhernou heřmánkovou vůní, příjemnou kyselinkou a dlouhou slanou dochutí.

Jako zlatý hřeb je v setu víno z Grosse Lage vinice Ritsch 2019. Tahle unikátní, druhá nejprudší vinice Mosely dává specifické, velmi pikantní a dlouhověké Rieslingy té nejvyšší jakosti, jakou si dokážete představit. Jestli milujete moselské Rieslingy tak jako my, je takhle krabice parádní volbou!

Můžeme doručit do:
26.10.2021
Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: 11909
Značka: Carl Loewen
3 205 Kč –15 % 2 725 Kč
Kategorie: Vína
02 Druh vína: Bílé
03 Země: Německo
04 Vinařská oblast: Morava
05 Zrání vína: Dřevěný sud, Nerezový tank
07 Odrůda: Müller Thurgau, Ryzlink Rýnský
08 Vinařství: Carl Loewen
09 Ročník: 2019, 2018, 2020
10 Objem: 0,75 l
14 Naturální víno: Ne
11 Obsah alkoholu:
10 Zbytkový cukr:
09 Kyseliny:
08 Potenciál k archivaci:
07 Viniční trať:
06 Vinařská oblast:
05 Odrůda:
04 Zrání:
03 Víno & jídlo:
02 Chuť vína:
01 Obsah cukru:
Položka byla vyprodána…
Rakety lowen
Akce Tip Sleva
ZDARMAZDARMA 3 205 Kč –15 %

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: