Vánoční červené PLUS

Dobré červené víno a teplé fusky pro vánoční pohodu ať už jste kdekoliv. Máme tu speciální set poskládaný z vín z Itálie, Portugalska, Gruzie, Rumunska, Rakouska a Španělska, které vás zahřejou.

Cascina Fontana Barbera d’Alba po fermentaci zraje jak v použitých dubových barikových sudech, tak i v cementových kádích, což je proces, který pomáhá vínu změkčit a dodává mu nádech elegance a zároveň temperuje kyselost, která je charakteristickým znakem Barbery. Po lahvování víno zraje dalších minimálně 6 měsíců. Barva je hluboká rubínově červená. Vůně je plná rudých růží, třešňového džemu a lesních plodů, s jemnými tóny sladkého koření a elegantní minerálními tóny. Jeho robustnost a kyselost z něj činí živé a přímé víno s typickým charakterem, který mu dává země, kde se pěstuje.

Douro od Quinta da Romaneira již plně vyjadřuje potenciál a charakter zdejších unikátních terasovitých vinic a mikroklima. Pevné, dlouhé a výrazné víno s krásnou kořenitostí, plností a strukturou. Kombinace tradičních odrůd Touriga Nacional (75%), Touriga Franca (15%) a Tinto Cão (10%) a výjimečný potenciál ke zraní, to přesně je Quinta da Romaneira. Krásně charakterní víno s každoročním přísunem minimálně 90 bodů od WineSpectatoru.

Saperavi 3 Quevri je hodně povedné gruzínské víno vyráběné tradičním způsobem v hliněných nádobách qvevri gravitační metodou bez mechanizace. Je vyrobeno z odrůdy Saperavi, starobylé modré gruzínské odrůdy, které název v gruzínštině doslova znamená “barvy, barviva”. Přirozeně fermentováno původními kvasinkami přítomnými ve vinohradu a nízkými zásahy do procesu. Víno má temně rubínovou barvu a vůni peckovitého ovoce (švestky, černé třešně, višně). V chuti je extrémně hutné s velmi vysokou tříslovinou a vyšší kyselinou. Přesto působí vyváženě. Víno je mladé a rozhodně má velký potenciál k zrání. Nefiltrováno, nečiřeno a s minimem obsahu síry.

Vína řady Anima vznikají jen z hroznů těch nejlepších tratí těch nejlepších ročníků a jsou vlajkovou lodí vinařství Aurelia Visinescu. 3 Fete Negre je komplexní víno je kupáží 3 ročníků (2014, 2015 a 2016) typické rumunské odrůdy Feteasca Negra. Víno zrálo 24 měsíců v rumunském dubovém sudu a je krásně plné, kořenité s širokou paletou vůní.

Tahle hravá Frankovka od Judith Beck vás dostane. Blaufränkisch Bambule je biodynamické víno, které se vyznačuje krásnou zářivou barvou, kořenitostí a výrazným ovocným charakterem. Hrozny pocházejí z vinice Kurzberg. Víno zrálo 8 - 12 měsíců v použitých barikových sudech a plnilo se nefiltrované a bez síry.

55% Garnacha, 30% Cariňena, 9% Syrah, 6% Cabernet Sauvignon. Kdyby se někdo ptal 2PiR z vinařství Gratavinum je rovnice pro obvod kruhu (2πr) a název vína má reprezentovat jeho vyváženost. Zrání částečně v sudech, hliněných amforách a skleněných demižonech. Plné a komplexní víno se sametovou tříslovinou a tóny vyzrálého ovoce. Dlouhé, harmonické, výborný potenciál ke zrání.

1 x Cascina Fontana - Barbera d’Alba 2017 (Itálie)

1 x Quinta da Romaneira - Douro 2015 (Portugalsko)

1 x Papari Valley - Saperavi 3 Quevri 2020 (Gruzie)

1 x Anima - 3 Fete Negre (Rumunsko)

1 x Judith Beck - Blaufränkisch BAMBULE 2017 (Rakousko)

1 x Gratavinum - 2PiR 2019 (Španělsko)

 
Můžeme doručit do:
7.2.2023
Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
3 920 Kč –12 % 3 450 Kč
Kategorie: Akční balíčky
01 Obsah cukru: Suché
02 Druh vína: Červené
03 Země: Itálie, Rakousko, Španělsko, Rumunsko, Portugalsko, Gruzie
04 Vinařská oblast: Dealu Mare, Piemont, Burgenland, Douro, Kacheti, Priorat
05 Zrání vína: Dřevěný sud, Qvevri
06 Obsah alkoholu: Víno s běžným obsahem alkoholu
07 Odrůda: Barbera, Cabernet Sauvignon, Feteasca Neagra, Frankovka, Syrah, Tinto Cão, Touriga Franca, Touriga Nacional, Saperavi, Garnacha, Cariñena
08 Vinařství: Cascina Fontana, Gratavinum, Aurelia Visinescu, Judith Beck, Quinta da Romaneira, Papari Valley
09 Ročník: 2020, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014
10 Objem: 0,75 l
11 Certifikace: Bio
14 Naturální víno: Ano
11 Obsah alkoholu: různé
Položka byla vyprodána…
stávek bočky
3 920 Kč –12 %

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: