Domaine Slapšak - Penina brut nature

Excelentní a unikátní sekt vyrobený 100% z místní autochtonní odrůdy Žametna Črnina. Minimálně 3 roky zrání v lahvi, primární víno je aktuálně vyrobeno z ročníků 2018 a 2019. Naprosto bez dosáže. Pro tvorbu primárního vína jsou vybírány nejlepší polohy odrůdy Žametna Črnina, které vinařství vlastní, a v daném ročníku se též nejvíce pozdávají vinaři pro výrobu tohoto vína. Barva vína je zlatavá a jasně odráží styl Blanc de Noir vín. Na vůni citrusové tóny, mandarinky, grep. V chuti se rozvine ovocnost ve spojení s mineralitou a sturkturou, s jemnými tóny pečeného chleba. Velmi dlouhé víno se středně výrazným perlení, elegantní a charakterní. Nejen na samostatné užívání si jedinečnosti, ale i skvělé do gastronomie – ústřice, mořské plody, ryby, sýry nebo Foia gras.

Žametna Črnina je jedna za nejstarších evropských odrůd vůbec (autochtonní Slovinská) a mnohý milovník vína ji zná díky nejstaršímu keři révy světa, který najdete v Mariboru. Její podobnosti s odrůdou Meunier, známou ze Champagne, využívá vinař Francois Botton z Domaine Slapšák při tvorbě svých nejlepších šumivých vín.

Dostupnost Skladem (>10 ks)
Můžeme doručit do:
16.7.2024
Možnosti doručení
750 Kč
Domaine Slapšak - Penina brut nature

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: Slovinská vína
? Obsah cukru: Brut Nature
Druh šumivého vína: Sekt
Země: Slovinsko
Vinařská oblast: Dolenjska
Zrání vína: Tradiční metoda kvašení v lahvi
Obsah alkoholu: 12%obj.
Vinařství: Domaine Slapšak
Odrůda: Žametna Črnina
Naturální víno: Ne
Ročník: Neročníkové
Objem: 0,75l
Certifikace: Ne

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Domaine Slapšak, Dolenjska - Slovinsko

Vinařství vzniklo z rodinné tradice malopěstitelů, na kterou chtěl výrazněji navázat Martin Slapšak, který převzal farmu v roce 1988. S manželkou se vrhli na rozšíření vinic se snahou začít vyrábět lepší / zajímavější vína než jejich sousedé a předci. Ještě větší dynamiku však dostalo vinařství v roce 2006, kdy se do rodiny přiženil Francois Button – rodák z Champagne. Ten vystudoval vinařskou školu v Remeši (překvapivě se zaměřením na výrobu šumivých vín) a následně pracoval pro několik prestižních šampaňských domů (např. Roederer). Dnes Francois kromě ideového vedení Domaine Slapšak stále působí jako konzultant pro několik vinařských domů v Champagne a v Alsasku. Frociois nejen že vysázel v okolních vinicích Pinot Noir a Chardonnay, ale především si uvědomil potenciál místní odrůdy Žametna Črnina a její podobnost s tradiční odrůdou regionu Champagne – Meunier. Žametna Črnina je jedna za nejstarších evropských odrůd vůbec (autochtonní Slovinská) a mnohý milovník vína ji zná díky nejstaršímu keři révy světa, který najdete v Mariboru.