Finca Rodma - Selección 2020

Naprosto fantastická Ribera del Duero ze 100% vyrobená z odrůdy Tinto Fino (Tempranillo). Zemitý, strukturovaný a mohutný charakter doplněný o výrazné tóny tmavého ovoce, ostružin, švestek, ořechů a jemného podtónu lékořice. Na konci vystupují jemné tóny dřeva, vanilky a kůže, dochuť je velmi dlouhá.

Víno pochází z vinic v nadmořské výšce okolo 650 metrů nad mořem ležících přímo okolo vinařství, v místě původního řečiště řeky Duero. Díky tomu je zde půda plná štěrku a říčních valounů a je velmi záhřevná. V kombinaci s organickými usazeninami dává zdejší réva jedinečně výrazná a plná vína. 30 - 40 let staré keře, nízké výnosy a šetrná práce ve sklepě. Víno zraje 12 měsíců ve francouzských i amerických barikových sudech, které mu dodávají opulentnosti a jižní slunečný charakter. Víno s vyšším archivačním potenciálem ze skvělého ročníku.

Dobrý hovězí steak či středně vyzrálý sýr manchego bude dobrým partnerem tohoto vína.

Dostupnost Skladem (>10 ks)
Můžeme doručit do:
4.3.2024
Možnosti doručení
740 Kč
Finca Rodma - Selección 2020

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělská vína, Červená vína, Bílé suché víno, Červené suché víno, Červené polosuché víno, Červené polosladké víno, Červené sladké víno, Růžové suché víno, Oranžové suché víno, Šumivé suché víno, Suché víno, Španělská vína, Vína zrající v sudu, Odrůda Tempranillo, Objem 0,75 l, Bílé víno ze Španělska, Červené víno z Itálie, Červené víno z Francie, Červené víno z Rakouska, Červené víno z Německa, Červené víno ze Slovinska, Červené víno ze Španělska, Červené víno z Rumunska, Červené víno z České republiky, Růžové víno ze Španělska, Oranžové víno ze Španělska, Šumivé víno ze Španělska, Bílé suché víno z Itálie, Bílé suché víno z Rakouska, Bílé suché víno z Německa, Bílé suché víno ze Slovinska, Bílé suché víno ze Španělska, Bílé suché víno z Rumunska, Bílé suché víno z České republiky, Červené suché víno z Itálie , Červené suché víno z Francie , Červené suché víno z Rakouska, Červené suché víno z Německa, Červené suché víno ze Slovinska, Červené suché víno ze Španělska, Červené suché víno z Rumunska, Červené suché víno z České republiky, Červené sladké víno z Francie , Růžové suché víno z Rakouska, Růžové suché víno z České republiky, Oranžové suché víno z Rakouska, Oranžové suché víno ze Slovinska, Šumivé suché víno z Itálie , Šumivé suché víno z Rakouska, Šumivé suché víno z České republiky, Ne-naturální vína, Finca Rodma
? Obsah cukru: Suché
Druh vína: Červené
Země: Španělsko
Vinařská oblast: Ribera del Duero
Zrání vína: Dřevěný sud
Obsah alkoholu: 14%obj.
Vinařství: Finca Rodma
Odrůda: Tempranillo
Naturální víno: Ne
Ročník: 2020
Objem: 0,75l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bodega Finca Rodma3Viñedo Finca Rodma27

Finca Rodma je rodinné vinařství, které se nachází v srdci regionu Ribera del Duero ve Španělsku. Vinařství má dlouhou historii sahající až do 19. století, kdy zde byla vysazena první vinná réva. Dnes vinařství vede již čtvrtá generace rodiny a stalo se uznávaným jménem ve světě vína. Finca Rodma se věnuje výrobě vysoce kvalitních vín, která odrážejí jedinečný terroir regionu. Vinařství sídlí hned vedle nejprestižnějšího a zároveň nejdražšího vinařství Španělska - Vega Sicilia a jejich vína se jim svou kvalitou velice přibližují, stále však za dostupnou cenu.

Vinařský proces ve Finca Rodma je kombinací tradičních postupů a moderních technologií. Vinařství disponuje nejmodernějším zařízením, které jim umožňuje kontrolovat každý aspekt procesu výroby vína, od vinice až po láhev. Pečlivě vybírají hrozny, z nichž se víno vyrábí, a ke zrání používají jen ty nejlepší dubové sudy. Tato pozornost věnovaná detailům zajišťuje, že jejich vína jsou té nejvyšší kvality a odrážejí jedinečné vlastnosti regionu.

Vína vyráběná ve Finca Rodma jsou skutečným výrazem oblasti Ribera del Duero. Jsou známá svou komplexností, hloubkou a elegancí. Vinařství vyrábí pouze 3 vína v čele s vlajkovou lodí Gran Reserva, která zraje 24 měsíců v dubových sudech a rozhodně by neměla chybět doma u žádného milovníka španělských vín.