Carl Lowen - Pinot Blanc 2021

Před několika lety se vinařství podařilo zakoupit vinici v klášterní zahradě Leiwen, jejíž terroir je ideální pro pěstování Pinot Blanc (Rulandského bílého). Vinice má mírný sklon k jihozápadu, půdu tvoří sytě šedá břidlice. Tato půda je schopna uchovat dostatek vody i v suchých obdobích. Břidlice zároveň zajišťuje dobrou absorpci tepla a reguluje vlhkost.

Víno zraje v dubových sudech a skladování probíhá "sur lie" (na kalech). Pinot Blanc ukazuje typickou lehkost a eleganci moselských vín. Buket se vyznačuje mineralitou břidlicové půdy a vůní hrušek a kdoulí.

Dostupnost Skladem (>10 ks)
Můžeme doručit do:
27.5.2024
Možnosti doručení
340 Kč
Carl Lowen - Pinot Blanc 2021

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: Německá vína
? Obsah cukru: Suché
Druh vína: Bílé
Země: Německo
Vinařská oblast: Mosel
Zrání vína: Dřevěný sud
Obsah alkoholu: 13%obj.
Vinařství: Carl Loewen
Odrůda: Rulandské bílé
Naturální víno: Ne
Ročník: 2021
Objem: 0,75l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Carl_Loewen

Vinařství Carl Loewen - Leiwen - Mosela

S tímto vinařstvím pracujeme možná nejdéle ze všech. Za ty roky spolupráce se vyprofilovalo v jednu z nejlepších firem v Německu. Rodinná firma (táta se synem) s produkcí do 100 000 lahví ročně. Všechno vlastní vinice v režimu extra šetrném k přírodě - především díky stáří vinic a unikátnosti poloh. Takřka všechna vína spontánně kvašená (dlouhý proces), delikátní práce se dřevem, minimum síry. Minimální zásahy do celého procesu výroby. Vinice Maximin Herrenberg, kterou vinařství vlastní, je pravděpodobně nejstarší rieslingová vinice na světě, samozřejmě pravokořenná. Ostatně pravokořenné keře naleznete i na dalších jejich vinicích, například na unikátní stoleté a příkladně exponované vinici Laurentiuslay Erste Lage nebo druhé nejprudší vinici Mosely, Ritsch Grosse Lage. Elegantní, komplexní, minerální vína za příjemnou moselskou cenu.