Carl Lowen - Pinot Blanc 2021

Před několika lety se vinařství podařilo zakoupit vinici v klášterní zahradě Leiwen, jejíž terroir je ideální pro pěstování Pinot Blanc (Rulandského bílého). Vinice má mírný sklon k jihozápadu, půdu tvoří sytě šedá břidlice. Tato půda je schopna uchovat dostatek vody i v suchých obdobích. Břidlice zároveň zajišťuje dobrou absorpci tepla a reguluje vlhkost.

Víno zraje v dubových sudech a skladování probíhá "sur lie" (na kalech). Pinot Blanc ukazuje typickou lehkost a eleganci moselských vín. Buket se vyznačuje mineralitou břidlicové půdy a vůní hrušek a kdoulí.

Můžeme doručit do:
1.12.2022
Skladem (>5 ks)
Kód: DE333
Značka: Carl Loewen
340 Kč
Kategorie: E-shop
01 Obsah cukru: Suché
02 Druh vína: Bílé
03 Země: Německo
04 Vinařská oblast: Mosel
05 Zrání vína: Dřevěný sud
06 Obsah alkoholu: Víno s běžným obsahem alkoholu
07 Odrůda: Rulandské bílé
08 Vinařství: Carl Loewen (více info zde)
09 Ročník: 2021
10 Objem: 0,75 l
14 Naturální víno: Ne
11 Obsah alkoholu:

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Carl_Loewen

Weingut Carl Löwen - Leiwen - Mosela

S tímto vinařstvím pracujeme možná nejdéle ze všech. Za ty roky spolupráce se vyprofilovalo v jednu z nejlepších firem v Německu, o čemž svědčí i aktuální ocenění za nejlepší kolekci vín ze všech německých vinařství v prestižním průvodci Falstaff. Rodinná firma s produkcí do 100 000 lahví ročně, táta se synem. Všechno vlastní vinice v režimu extra šetrném k přírodě - možné především díky stáří vinic a unikátnosti poloh. Takřka všechna vína spontánně kvašená (dlouhý proces), delikátní práce se dřevem, minimum síry. Minimální zásahy do celého procesu výroby. Vinice Maximin Herrenberg, kterou vinařství vlastní, je pravděpodobně nejstarší rieslingová vinice na světě, samozřejmě pravokořenná. Ostatně pravokořenné keře naleznete i na dalších jejich vinicích, například na unikátní stoleté a příkladně exponované vinici Laurentiuslay Erste Lage nebo druhé nejprudší vinici Mosely, Ritsch Grosse Lage. Elegantní, komplexní, minerální vína za příjemnou moselskou cenu.