Finca Rodma - Gran Rodma 2019

Intenzivní velké víno, které Vás pohltí prvním přivoněním. Brusinky, ostružiny, borůvky ve spojení s exotickým kořením, inkoustem a delikátním minerálním tónem. Kombinace slunce a zralého tmavého ovoce, společně s hrozny, balzamikem a mátou. Struktura, délka, preciznost.

Naprosto dokonalé víno, kterému těžko najdete v jeho kategorii soupeře. Maximálně když se podíváte do vinařství Vega Sicilia hned vedle, kde vznikají pravděpodobně nejlepší, ale také nejdražší vína Španělska. Ale cenu si vynásobte asi pětkrát. Obrovský potenciál ke zrání tohoto vína a důvod jeho jedinečnosti je dán nejen výběrem těch nejlepších hroznů a sudů z každého ročníku, ale především kombinací obou terroir, kterými vinařství Rodma disponuje. Spojení orla a pstruha, harmonie přírody. Spojení projevu těchto jedinečných a výrazně odlišných mikroklimat, harmonie, která řadí toto víno ke špičce španělské produkce.

Perfektně doplní pečené tmavé maso, výraznější kousky zvěřiny či vyzrálé plné sýry. Doporučujeme otevřít alespoň hodinku předem.

Dostupnost Skladem (5 ks)
Můžeme doručit do:
25.6.2024
Možnosti doručení
1 790 Kč
Finca Rodma - Gran Rodma 2019

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělská vína
? Obsah cukru: Suché
Druh vína: Červené
Země: Španělsko
Vinařská oblast: Ribera del Duero
Zrání vína: Dřevěný sud
Obsah alkoholu: 14,5%obj.
Vinařství: Finca Rodma
Odrůda: Tempranillo
Naturální víno: Ne
Ročník: 2019
Objem: 0,75l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bodega Finca Rodma3Viñedo Finca Rodma27

Finca Rodma je rodinné vinařství, které se nachází v srdci regionu Ribera del Duero ve Španělsku. Vinařství má dlouhou historii sahající až do 19. století, kdy zde byla vysazena první vinná réva. Dnes vinařství vede již čtvrtá generace rodiny a stalo se uznávaným jménem ve světě vína. Finca Rodma se věnuje výrobě vysoce kvalitních vín, která odrážejí jedinečný terroir regionu. Vinařství sídlí hned vedle nejprestižnějšího a zároveň nejdražšího vinařství Španělska - Vega Sicilia a jejich vína se jim svou kvalitou velice přibližují, stále však za dostupnou cenu.

Vinařský proces ve Finca Rodma je kombinací tradičních postupů a moderních technologií. Vinařství disponuje nejmodernějším zařízením, které jim umožňuje kontrolovat každý aspekt procesu výroby vína, od vinice až po láhev. Pečlivě vybírají hrozny, z nichž se víno vyrábí, a ke zrání používají jen ty nejlepší dubové sudy. Tato pozornost věnovaná detailům zajišťuje, že jejich vína jsou té nejvyšší kvality a odrážejí jedinečné vlastnosti regionu.

Vína vyráběná ve Finca Rodma jsou skutečným výrazem oblasti Ribera del Duero. Jsou známá svou komplexností, hloubkou a elegancí. Vinařství vyrábí pouze 3 vína v čele s vlajkovou lodí Gran Reserva, která zraje 24 měsíců v dubových sudech a rozhodně by neměla chybět doma u žádného milovníka španělských vín.