LMT Wines - Gorobel 2021

Pohoří "GOROBEL" je předělem mezi středomořskými a kantabrijskými svahy. Právě na tomto svahu, ve vesnici
Orduña (Bizkaia) má Luis část svých vinic. Zde 100% odrůdy Hondarrabi Zuri - hlavní odrůda ze které se vyrábí slavné baskické Txakoli - lehké svězí víno s nízkým alkoholem a vysokou kyselinkou. Unikátní klima, kterému pomáhá studný vítr z antlantiku, dává vínu svěží a lehký minerální charakter. Tahle konkrétní vinice má cca 33 let. Pěstování bez herbicidů, insekticidů a ošetření systémovými přípravky. Ruční sklizeň v malých bednách, lehké mletí a kvašení s místními kvasinkami a slupkami po dobu 8 dní. Zrálo částečně v dubových sudech, nerezu a skleněných demižonech. Hodně netradiční záležitost, kterou si hned zamilujete.

Dostupnost Skladem (>10 ks)
Můžeme doručit do:
4.3.2024
Možnosti doručení
490 Kč
LMT Wines - Gorobel 2021

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělská vína, Bílá vína, Bílé suché víno, Bílé polosuché víno, Bílé polosladké víno, Bílé sladké víno, Červené suché víno, Růžové suché víno, Oranžové suché víno, Šumivé suché víno, Suché víno, Španělská vína, Vína zrající v sudu, Objem 0,75 l, Bílé víno z Itálie, Bílé víno z Francie, Bílé víno z Rakouska, Bílé víno z Německa, Bílé víno ze Slovinska, Bílé víno ze Španělska, Bílé víno z Rumunska, Bílé víno z České republiky, Červené víno ze Španělska, Růžové víno ze Španělska, Oranžové víno ze Španělska, Šumivé víno ze Španělska, Bílé suché víno z Itálie, Bílé suché víno z Rakouska, Bílé suché víno z Německa, Bílé suché víno ze Slovinska, Bílé suché víno ze Španělska, Bílé suché víno z Rumunska, Bílé suché víno z České republiky, Bílé polosuché víno z Německa, Bílé polosuché víno z České republiky, Bílé polosladké víno z Německa, Bílé polosladké víno z České republiky, Bílé sladké víno z Německa, Červené suché víno z Itálie , Červené suché víno z Francie , Červené suché víno z Rakouska, Červené suché víno z Německa, Červené suché víno ze Slovinska, Červené suché víno ze Španělska, Červené suché víno z Rumunska, Červené suché víno z České republiky, Růžové suché víno z Rakouska, Růžové suché víno z České republiky, Oranžové suché víno z Rakouska, Oranžové suché víno ze Slovinska, Šumivé suché víno z Itálie , Šumivé suché víno z Rakouska, Šumivé suché víno z České republiky, Naturální vína
? Obsah cukru: Suché
Druh vína: Bílé
Země: Španělsko
Vinařská oblast: Rioja, Navarra
Zrání vína: Dřevěný sud
Obsah alkoholu: 13,5%obj.
Vinařství: LMT Wines
Odrůda: Garnacha
Naturální víno: Ano
Ročník: 2021
Objem: 0,75l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Za projektem LMT wines stojí Luis Moya, který vinařství založil v roce 2012. Obnovuje staré vinohrady v regionu DO Rioja a DO Navarra, kdy většina vín je postavená na odrůdě Garnatxa. Luis jde naturálním směrem a na vinicích tak používá jen přírodní preparáty a ve sklepě nechává víno spontánně kvasit. Vína zrají převážne v použitých francouzských a španělských dubových sudech a Luis přidává jen minimální množství síry před lahvováním. Vína jsou tedy stabilní, čistá a precizní. Hromada ruční práce, minimum zásahů a maximální projev odrůd a terroir. Za vyzkoušení stojí funky Txakoli Gorobel zrající v sudech pod přirozeným flórem, nebo jeho petnat Kimera z odrůdy Garnatxa blanca. 

Foto perfil LMTwinesIMG_1078