Nestarec - Barvířka 2022

Slovy vinaře:

K Dornfelderu jsem přidal přidal trochu zweiglu a směs bílých odrůd (jsem jako plukovník Sanders, receptura je tajná). Žádný karboniky, žádný vylomeniny. Klasika. Jednoduchost. Přímost. Obyčejnost. Červený, co je krásně šťavnatý a pitelný, zvlášť když se hezky vychladí.

Název je zásluha pražského řeznictví Naše maso - Standa z Veltlínu mi jednou říkal, že tam dodává náš Dornfelder a že mu říkají Barvířka. Tehdy jsem zrovna dost nutně hledal nový název pro právě lahvovaný ročník 2019 a tohle se dost šiklo, šup s tím na láhev, každý název je lepší než Dornfelder. Linorytovou etiketu pak dodala moje skvělá žena.

Původní záměr byl nechat tohle víno jen pro Českou republiku, proto jsem ani neřešil, že "Barvířka" je pro ne-Čechy podobně uživatelsky příjemný výraz jako Dornfelder. Ale nějak se stalo, že se o tom moji importéři stejně dozvěděli a vyžádali si ho. Doufám, že si s tím slovem užívají spoustu legrace.

Obsahuje oxid siřičitý

Země původu Česká republika

Plněno v: Milan Nestarec, Velké Bílovice

Dostupnost Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
3.10.2023
360 Kč
Nestarec - Barvířka 2022

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: E-shop
Obsah cukru: Suché
Druh vína: Červené
Země: Česká republika
Vinařská oblast: Morava
Obsah alkoholu: Víno s běžným obsahem alkoholu
Odrůda: Zweigeltrebe, Dornfelder
Vinařství: Milan Nestarec
Ročník: 2022
Objem: 0,75 l
Naturální víno: Ano
11 Obsah alkoholu: 12 % obj.
10 Zbytkový cukr:
09 Kyseliny:
08 Potenciál k archivaci:
07 Viniční trať:
06 Vinařská oblast:
05 Odrůda:
04 Zrání:
03 Víno & jídlo:
02 Chuť vína:
01 Obsah cukru:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Milan Nestarec

Milan Nestarec - Velké Bílovice, podoblast Velkopavlovická 

Danger, Vidličky a nože, Běl, Bum bum cha. To jsou slova, která se týkají mladého a úspěšného vinaře z Moravského Žižkova. Milan Nestarec je jedním z nejviditelnějších propagátorů a výrobců naturálních vín. "Víno z hroznů, nic víc." Jeho vína jsou přátelská, veselá, některá jasná, lehká, pitelná jen tak, prostě přímá. Jiná zase složitjší, strukturovaná, ta, u kterých vás bude bavit si s nimi hrát, dopřát jim čas a poznávat je. U všech platí, že patří také k jídlu. Milan pěstuje révu na 8 hektarech, o které pečuje v souladu s přírodou, ale nálepce bio se prý vyhýbá, protože vše, co dělá plyne z jeho přirozeného respektu a přesvědčení, že přírodu je třeba ctít a být, žít a pracovat s ní v souladu.