Nestarec - Danger 770 Volts 2022 Magnum

Slovy vinaře:

Naše šumivá srdcovka, vzniklá z touhy zachovat v lahvi mladost a energii, kterou má víno při svém přerodu ve sklepě. Moje věčné téma.

I zrod Dangeru byl velmi, ehm, energický: nalahvovali jsme tehdy v roce 2012 pět tisíc kusů s příliš vysokým zbytkovým cukrem a ze skladu lahví se stal sklad muniční, protože vlivem tlaku lahve začaly explodovat. Chvíli jsem těch pár hektolitrů zmizelých v kanále vydýchával, ale lekce zabrala, naučil jsem se chodit se vzorky do laboratoře, a když jsme si o pět let později poprvé s mou ženou otevřeli pokus č. 2, bylo to boží. Úplný životabudič. Ta energie, pochvalovali jsme si to tenkrát. Nekecám, pár metrů od nás v tu chvíli stál elektrický rozvaděč s takovou tou slavnou značkou Nebezpečí 380 V. A jméno i etiketa byly na světě, ve vteřině.

Danger je field blend z naší písčité vinice Sahary: Neuburg pro charakter, Muller pro množství a Muškát, aby to líp a voňaveji hrálo. Vzhledem k jeho opravdu nebezpečné pitelnosti ho lahvujeme i do magnumek (770V) a taky roztomilých "půllahví" aka 230V – když zrovna potřebujete jen trochu nakopnout a redbull vás neba, a nebo máte zrovna místo v kapse. Energie sbalená na cesty, znáte to .)

Obsahuje oxid siřičitý

Země původu Česká republika

Plněno v: Milan Nestarec, Velké Bílovice

 
Dostupnost Skladem (7 ks)
Můžeme doručit do:
24.6.2024
Možnosti doručení
890 Kč
Nestarec - Danger 770 Volts 2022 Magnum

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: Moravská vína
? Obsah cukru: Brut Nature
Druh vína: Šumivé
Druh šumivého vína: Pet-nat
Země: Česká republika
Vinařská oblast: Morava
Zrání vína: Pet Nat
Obsah alkoholu: 11,5%obj
Vinařství: Milan Nestarec
Odrůda: Muškát moravský, Müller Thurgau, Neuburger
Naturální víno: Ano
Ročník: 2022
Objem: 1,5l magnum

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Milan Nestarec

Milan Nestarec - Velké Bílovice, podoblast Velkopavlovická 

Danger, Vidličky a nože, Běl, Bum bum cha. To jsou slova, která se týkají mladého a úspěšného vinaře z Moravského Žižkova. Milan Nestarec je jedním z nejviditelnějších propagátorů a výrobců naturálních vín. "Víno z hroznů, nic víc." Jeho vína jsou přátelská, veselá, některá jasná, lehká, pitelná jen tak, prostě přímá. Jiná zase složitjší, strukturovaná, ta, u kterých vás bude bavit si s nimi hrát, dopřát jim čas a poznávat je. U všech platí, že patří také k jídlu. Milan pěstuje révu na 8 hektarech, o které pečuje v souladu s přírodou, ale nálepce bio se prý vyhýbá, protože vše, co dělá plyne z jeho přirozeného respektu a přesvědčení, že přírodu je třeba ctít a být, žít a pracovat s ní v souladu.