Nestarec - Růž 2021 1L

Slovy vinaře:

Aby byla naše polička litrovek kompletní, přidali jsme k osvědčeným Bělu, Nachu a Okru nově taky Růž. Teda, ono vlastně není tak úplně nové, dělal jsem ho už kdysi (2012 a 2013) a s ročníkem 2021 jsem se k myšlence tohoto vína s radostí vrátil. Vyhovuje nám totiž líp udělat lehké, fresh, v nejlepším slova smyslu selské a "chlastací" růžové víno, spíš než o něco koncentrovanější Forks & Knives Rosé. (Ano, vy co umíte číst mezi řádky, Růž je skvělý materiál ve skromném kabátě, tzv. "high value for money“.)

Růž '21 je směs Zweigeltu, Vavřince a Cabernetu Sauvignon. Pošlapáno nohama a pomalu lisováno druhý den, kvašeno spontánně čistě v nerezu, který pro tento typ vín používám rád, jelikož jim dovoluje zachovat mladost a energii. Ze stejného důvodu jsme taky před lahvováním přidali asi 15mg síry. Podobně jako u sourozence Bělu platí, že neberu síru jako dogma – nepoužívám ji, když nemusím, ale k Růži se hodí, bez ní by víno nemělo charakter, jaký má.

Etiketa je vlastnoruční linoryt mé ženy Mirky; litrová láhev mi připomíná dětství jednak tvarem a lidovou pivní zátkou, jednak objemem. Toto jsme prostě my, jen v blědě růžovém.

Obsahuje oxid siřičitý

Země původu Česká republika

Plněno v: Milan Nestarec, Velké Bílovice

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
24.3.2023
350 Kč
Nestarec - Růž 2021 1L

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: E-shop
Obsah cukru: Suché
Druh vína: Růžové
Země: Česká republika
Vinařská oblast: Morava
Zrání vína: Nerezový tank
Obsah alkoholu: Víno s běžným obsahem alkoholu
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe
Vinařství: Milan Nestarec (více info zde)
Ročník: 2021
Objem: 1 l
Naturální víno: Ano
11 Obsah alkoholu:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Milan Nestarec

Milan Nestarec - Velké Bílovice, podoblast Velkopavlovická 

Danger, Vidličky a nože, Běl, Bum bum cha. To jsou slova, která se týkají mladého a úspěšného vinaře z Moravského Žižkova. Milan Nestarec je jedním z nejviditelnějších propagátorů a výrobců naturálních vín. "Víno z hroznů, nic víc." Jeho vína jsou přátelská, veselá, některá jasná, lehká, pitelná jen tak, prostě přímá. Jiná zase složitjší, strukturovaná, ta, u kterých vás bude bavit si s nimi hrát, dopřát jim čas a poznávat je. U všech platí, že patří také k jídlu. Milan pěstuje révu na 8 hektarech, o které pečuje v souladu s přírodou, ale nálepce bio se prý vyhýbá, protože vše, co dělá plyne z jeho přirozeného respektu a přesvědčení, že přírodu je třeba ctít a být, žít a pracovat s ní v souladu.