Nestarec - Růž 2022 1L

Slovy vinaře:

Aby byla naše polička litrovek kompletní, přidali jsme k osvědčeným Bělu, Nachu a Okru taky Růž: fresh, v nejlepším slova smyslu selské a "chlastací" růžové víno. Dělal jsem ho už kdysi (2012 a 2013) a s ročníkem 2021 jsem se k této myšlence s radostí vrátil. Růž je skvělý materiál ve skromném kabátě, tzv. "high value for money“. Založeno na naší milované Frankovce.

Etiketa je vlastnoruční linoryt mé ženy Mirky; litrová láhev mi připomíná dětství tvarem a lidovou pivní zátkou i svým velkorysým objemem. Toto jsme prostě my, jen v blědě růžovém.

Jediná nelokální inspirace je citát, původně věnovaný dynamické architektuře slavného mexického architekta Luise Barragána (známého mj. svou náklonností k zářivě růžové barvě), ale extrémně pasující i tady k naší Růže.

Obsahuje oxid siřičitý

Země původu Česká republika

Plněno v: Milan Nestarec, Velké Bílovice

Dostupnost Skladem (>10 ks)
Můžeme doručit do:
19.6.2024
Možnosti doručení
335 Kč
Nestarec - Růž 2022 1L

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: Moravská vína
? Obsah cukru: Suché
Druh vína: Růžové
Země: Česká republika
Vinařská oblast: Morava
Zrání vína: Nerezový tank
Obsah alkoholu: 13%obj.
Vinařství: Milan Nestarec
Odrůda: Zweigeltrebe, Cabernet sauvignon, Svatovavřinecké
Naturální víno: Ano
Ročník: 2022
Objem: 1l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Milan Nestarec

Milan Nestarec - Velké Bílovice, podoblast Velkopavlovická 

Danger, Vidličky a nože, Běl, Bum bum cha. To jsou slova, která se týkají mladého a úspěšného vinaře z Moravského Žižkova. Milan Nestarec je jedním z nejviditelnějších propagátorů a výrobců naturálních vín. "Víno z hroznů, nic víc." Jeho vína jsou přátelská, veselá, některá jasná, lehká, pitelná jen tak, prostě přímá. Jiná zase složitjší, strukturovaná, ta, u kterých vás bude bavit si s nimi hrát, dopřát jim čas a poznávat je. U všech platí, že patří také k jídlu. Milan pěstuje révu na 8 hektarech, o které pečuje v souladu s přírodou, ale nálepce bio se prý vyhýbá, protože vše, co dělá plyne z jeho přirozeného respektu a přesvědčení, že přírodu je třeba ctít a být, žít a pracovat s ní v souladu.