Zillinger - Steinrot 2021

Velká zajímavost, něco mezi červeným, roséčkem a šumivým vínem. Spontánní fermentace na slupkách v otevřených kádích a lahvování těsně před koncem fermentace komplet bez síry. Výsledkem je energické šťavnaté víno s lehounkou perlinkou a neskutečně svěží kyselinou. Doporučujeme podávat lehce nachlazené. 

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
3.10.2023
590 Kč
Zillinger - Steinrot 2021
Zillinger - Steinrot 2021
Tip

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: Rakouská vína
Obsah cukru: Suché
Druh vína: Červené
Země: Rakousko
Vinařská oblast: Weinviertel
Zrání vína: Dřevěný sud, Nerezový tank
Obsah alkoholu: 12,5 %
Odrůda: Zweigeltrebe
Vinařství: Zillinger
Ročník: 2021
Objem: 0,75 l
Certifikace: Bio
Naturální víno: Ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

zillinger

Vinařství Herbert Zillinger - Weinviertel 

Vinařství Herbert Zillinger se nachází v oblasti Weinviertel v Rakousku a je známé pro své organické a biodynamické přístupy k výrobě vína. Herbert Zillinger a jeho manželka Carmen začali provozovat vinařství v roce 1983 a později se rozhodli přejít na ekologickou a biodynamickou výrobu. V současné době se na vinicích o rozloze 14 hektarů pěstují odrůdy jako Grüner Veltliner, Riesling, Muskateller, Sauvignon Blanc a další. Vinařství se zaměřuje na produkci vína s co nejmenším zásahem do přírody, což zahrnuje ruční sběr hroznů, spontánní kvašení s využitím přírodních kvasinek a minimální používání síry.

Herbert Zillinger je vášnivým zastáncem ekologického a biodynamického způsobu pěstování révy a výroby vína. Jeho vinice jsou bez chemických hnojiv, pesticidů a herbicidů a jsou ovládány pouze pomocí přírodních procesů. Výsledkem jsou vína, která jsou nejenom chutná, ale také přírodní a udržitelná. Vinařství Herbert Zillinger je příkladem toho, jak moderní technologie a tradice mohou být spojeny pro vytvoření vína nejvyšší kvality s ohledem na životní prostředí.