LETNÍ NOVINKY

Carl Löwen, Petr Koráb a Milan Nestarec. Pokud se ptáte, co tato vinařství spojuje, tak je to aktuální příchod nových vín na trh. Vína se mění stále, ale tahle trojka je unikátní. Každým rokem jsou totiž tito vinaři beznadějně vyprodaní a co si nezarezervujeme teď, tak nemáme.
 

Vinařství Carl Löwen patří mezi stálice našeho portfolia. Je to první vinařství, které jsme začali z Německa dovážet do České republiky a postupem času jsme se vypracovali na jejich druhého největšího světového zákazníka - hned po celém trhu v USA. To svědčí nejen o oblíbenosti jejich vín u tuzemských zákazníků, ale především o jejich vysoké kvalitě a přidané hodnotě. Každým rokem získávají vysoká hodnocení od Roberta Parkera a Jamese Sucklinga, každým rokem také patří mezi nejlépe hodnocená vinařství Německa. Carl Löwen a jeho syn Christopher prostě dobře vědí, co dělají. Ukázkově suchý a minerální Riesling Varidor, květnatý a ovocný Quant, nebo každoročně nejvíce populární Riesling s velkým potenciálem zrání zvoucí Alte Reben (ze starých vinic), vše opět najdete v naší nabídce. Ročník 2021 nabízí příjemnou pikantnost, střední strukturu a mírně vyšší extrakt, než ročníky předchozí.

Podobně jako matadoři a možná i jedny z nejvýraznějších postav tuzemského naturálního vinařství Petr Koráb a Milan Nestarec. Ač každý jiný, s jiným pohledem na vína a odlišným přístupem k jejich výrobě, v mnohém si velmi podobní. Těžko říct, který z dalších tuzemských vinařů se může pochlubit takovou celosvětovou poptávkou po svých vínech. Opět je to ukázka nejen velké píle a talentu, ale především dlouhodobé kontinuální kvality jejich vín. Mým osobním favoritem a určitě doporučením k ochutnání je Future sekt od Petra Korába. Ale pozor, je ho fakt málo!

doporučujeme:

Petr Koráb FUTURE SEKT          Milan Nestarec DANGER 380 VOLTS          Carl Loewen RIESLING VARIDOR