Set vín naší Adel

Nazdárek!
Tak to jsem já, Adel.
Nejnovější a asi nejstřelenější člen obchodního týmu v naší justWINE rodině. Jsem milovník vína a převážně odrůdy Ryzlink. Proto tu ode mě máte výběr mých oblíbených Ryzlinků. Pojďte se mnou zkusit porovnat Německé, Moravské a Rakouské Ryzlinky!


Bader - Riesling La Methore Rurale
Rodinné BIO vinařství Bader z regionu Reinhessen pěstující převážně ryzlinky. Jejich vína nejsou žádní siláci, naopak tvoří spíše přemýšlivá a lehká vína. Tento sekt je z odrůdy Ryzlink rýnský vyrobený metodou Rurale, Jedná se pravděpodobně o nejstarší metodu výroby šumivých vín. Výroba je velmi podobná dnes tak populárním pet-natům. Neúplně prokvašený mošt se rovnou lahvuje a zbytek fermentace proběhne v lahvi, kde zůstanou i jemné kaly. Neprobíhá žádný odstřel, dosáž ani sekundární fermentace.
Víno je krásně svěží s krásným jemným, ale intenzivním perlením, v chuti je lehký nádech kvasnic, chleba a hromada šťavnatého ovoce. Tyto bublinky pro mě byly láskou na první pohled, počínaje elegantním obalem a etiketou až po samotný obsah v lahvi.

Thomas Gritsch - Riesling Federspiel Setzberg
Historie rodinného vinařství Gritsch z Rakouského Wachau sahá do začátku 18. století. Snoubí se zde tradiční a moderní metody s úctou k přírodě a půdě samotné. Riesling Federspiel Setzberg s jemnou ovocnou vůní, středně plnou chutí, doprovázené příjemnou kyselinou.

Jindřich Kadrnka - K3 Ryzlink Rýnský Ořechová Hora
Vinařství Kadrnka z Březí u Mikulova vedené již 4. generací je vinařstvím roku 2023 a to zaslouženě! Schválně posuďte sami. Ořechová Hora, s převážně jílovitou, místy sprašovitou půdou s vápencovým podložím je mj. ideálním místem pro pěstování Ryzlinku. Tento Ryzlink je z vinic, starých kolem  15-30 let. Zrál ve velkém dubovém sudu i nerezu. Výrazný Ryzlink s aroma meruněk, šťavnatý s tóny zralých hroznů.

Carl Loewen - Riesling Alte Reben
Rodinné vinařství Carl Loewen z nejstarší vinařské oblasti Německa, Mosely. Vše vlastní vinice v extra šetrném režimu k přírodě. Je to dáno především stářím keřů a dlouholetou tradicí tohoto rodinného vinařství založeného roku 1803. Hrozny pro výrobu Ryzlinku Alte Reben pochází z révy staré přes 70 let. Strukturované, jemné a elegantní víno s kořenitou dochutí vás zaručeně osloví.

Seckinger - Riesling "vom Loss"
Mladé vinařství Seckinger z Německého regionu Pfalze založili bratři Jonas, Philipp a Lukas v roce 2012. Své vinařství vedou v BIO režimu. Základní Riesling "vom Loss" (v překladu znamená Ryzlink "ze spraše" ) je krásně šťavnatý s příjemnou kyselinou a kvasnými tóny. Jedná se o výtvor samotného Jonase Seckingera.

Bader - La Roche
Rodinné BIO vinařství Bader z regionu Reinhessen pěstující převážně Ryzlinky. Jejich vína nejsou žádní siláci, naopak tvoří spíše přemýšlivá a lehká vína. Riesling La Roche je naprosto suchý Ryzlink z unikátního sopečného podloží s nezaměnitelným charakterem. Harmonické, svěží víno, které vás zaujme svoji mineralitou doprovázené bylinnými tóny. Pro mě to byla láska na první doušek!Dostupnost skladem (9 ks)
Možnosti doručení
2 825 Kč –6 % 2 630 Kč
Set vín naší Adel
Set vín naší Adel
2 825 Kč –6 %

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: