Koráb Živá hora - Quasi Crémant
Koráb Živá hora - Quasi Crémant je přírodní šumivé bílé víno z vinařství Petra Korába ve Velkopavlovické podoblasti. Víno je vyrobeno tradiční metodou druhotného kvašení v láhvi (tradiční metoda) z hroznů Rieslingu, pocházejících z ekologických vinic starých až 83 let.
Víno je spontánně fermentované, bez filtrace a čiření, s minimálním přídavkem síry, díky čemuž si zachovává živost, svěžest a výrazný terroirový charakter. Quasi Crémant je ideální jako osvěžující aperitiv a velmi oblíbený mezi příznivci naturálních a živých vín.
Popis produktu není dostupný
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Bílá vína |
|---|---|
| EAN: | 4735949496510 |
| Odrůda: | Ryzlink rýnský |
| Barva vína: | bílé |
| Vinařství: | Koráb Živá hora |
| Země: | Česká republika |
| ? Obsah cukru: | Brut Nature |
| Vinařská oblast: | Morava |
| Šumivá vína podle původu: | Crémant |
| Víno vyrobeno v: | Kombinace |
| Obsah alkoholu: | 10 % |
| Ročník: | 2020/2021 |
| Objem: | 0,75 l |
| Filozofie výroby: | naturální víno |
| Metoda výroby šumivého vína: | tradiční metoda |
| Alergen: | Obsahuje siřičitany |
| Položka byla vyprodána… | |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Koráb - Živá Hora - Boleradice
Ano! Ano! Ano! Petr Koráb! Boleradice! Živá hora! Proč tolik vykřičníků?! Zpozorněte - Petr Koráb je za nás jeden z nejtalentovanějších vinařů celkově, nejen kvůli tomu, že nám chutnají jeho vína, ale protože v něm vidíme posun a evoluci a nikdy neupadající stabilitu v každém ročníku! Základní charakteristikou jak vnímáme výsledná vína, jsou celková energie, pocity a požitek při konzumaci. Právě proto si tolik ceníme Petrových vín a hlavně té energie, která se v jeho vínech skrývá. Petr vinaří a hospodaří v obci Boleradice, která se nachází v takzvaných Modrých Horách - oblasti proslulé pro pěstování modrých odrůd. Produkce se skládá z několika různých tipů vín. Od pet-natů přes druhotně fermentované sekty po různě macerovaná bílá vína a typická vína červená. Petrova vína jsou velmi poptávaná nejen u nás ale hlavně v zahraničí, můžete na ně narazit v metropolích jako je Berlín, Londýn či New York.
