Nestarec - Nach 2021 1L

Mám strašně rád červená z Jury. Oproti tamním vyhlášeným bílým bývala trochu nedoceněná, minoritní. Podobný příběh jako s Moravou. I když u nás to bylo možná víc o sebevědomí – kolikrát jste slyšeli “na Moravě neumíme dělat červená vína, není tu na to slunce, atd.” U čehož se mi vždycky otevírala kudla v kapse, protože tu máme poklad: lehká, zábavná červená s kyselinou. Stačí přestat toužebně koukat na jih nebo směr Chile a máme před sebou zářnou budoucnost.

Samozřejmě to říkám naprosto zaujatě, jsem odkojený naším lokálním červeným. Takovým tím typickým selským, co se tu pilo, než se začaly řešit barikové sudy, odbourávání kyselin, hladkost, tanyny a jiné blbosti zastírající charakter místa. Ale já chtěl vrátit slávu šťavnatému moravskému červenému. Normálnímu vínu, jaké tady u nás roste. Takže Nach. Odvozeno od staročeského názvu pro barvu, kterou toto víno má.

2021 je kupáž Frankovky, Modrého Portugalu, Pinotu Noir čistě v nerezových tancích. Portugal je z naší nové „staré" vinice. Ročník '21 je charakterictický menším množstvím kyselin a brzkou přístupností, což je trochu paradox, protože jsme zároveň odbourali všechny „pokusy“ s karbonikou, s kratší macerací etc. Je to klasika všech klasik, tak jak jsem si Nach vždycky představoval. Lahvováno v porci, na kterou jsme tady zvyklí, tj. litrovka.

Můžeme doručit do:
1.12.2022
Skladem (>5 ks)
Kód: M0666
Značka: Milan Nestarec
350 Kč
Kategorie: E-shop
01 Obsah cukru: Suché
02 Druh vína: Červené
03 Země: Česká republika
04 Vinařská oblast: Morava
05 Zrání vína: Nerezový tank
06 Obsah alkoholu: Víno s běžným obsahem alkoholu
07 Odrůda: Frankovka, Rulandské modré, Modrý Portugal
08 Vinařství: Milan Nestarec (více info zde)
09 Ročník: 2021
10 Objem: 1 l
14 Naturální víno: Ano
11 Obsah alkoholu:

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Milan Nestarec

Milan Nestarec, Velké Bílovice, podoblast Velkopavlovická 

Danger, Vidličky a nože, Běl, Bum bum cha. To jsou slova, která se týkají mladého a úspěšného vinaře z Moravského Žižkova. Milan Nestarec je jedním z nejviditelnějších propagátorů a výrobců naturálních vín. "Víno z hroznů, nic víc." Jeho vína jsou přátelská, veselá, některá jasná, lehká, pitelná jen tak, prostě přímá. Jiná zase složitjší, strukturovaná, ta, u kterých vás bude bavit si s nimi hrát, dopřát jim čas a poznávat je. U všech platí, že patří také k jídlu. Milan pěstuje révu na 8 hektarech, o které pečuje v souladu s přírodou, ale nálepce bio se prý vyhýbá, protože vše, co dělá plyne z jeho přirozeného respektu a přesvědčení, že přírodu je třeba ctít a být, žít a pracovat s ní v souladu.