Nestarec - Nach 2022 1L

Slovy vinaře:

Nach je návrat do dětství: jsem odkojený naším lokálním červeným, takovým tím typickým selským, co se tu pilo, než se začaly řešit barikové sudy, odbourávání kyselin, hladkost, tanyny a jiné blbosti zastírající charakter místa. Ale já chtěl vrátit slávu šťavnatému moravskému červenému, vínu pro každodenní pití, založenému na naší milované Frankovce. Takže Nach. Odvozeno od staročeského názvu pro barvu, kterou toto víno má.

Rukodělnost a jistá rustikálnost lahve koresponduje s vínem uvnitř: etiketa je vlastnoruční linoryt mé ženy Mirky; buclatá láhev mi připomíná dětství tvarem, litrovým objemem i “lidovou” pivní zátkou. Toto jsme prostě my, přesně jak jsem chtěl.

Dostupnost Skladem (>10 ks)
Můžeme doručit do:
19.6.2024
Možnosti doručení
335 Kč
Nestarec - Nach 2022 1L

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: Moravská vína
? Obsah cukru: Suché
Druh vína: Červené
Země: Česká republika
Vinařská oblast: Morava
Zrání vína: Nerezový tank
Obsah alkoholu: 13%obj.
Vinařství: Milan Nestarec
Odrůda: Rulandské modré, Frankovka, Modrý Portugal
Naturální víno: Ano
Ročník: 2022
Objem: 1l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Milan Nestarec

Milan Nestarec - Velké Bílovice, podoblast Velkopavlovická 

Danger, Vidličky a nože, Běl, Bum bum cha. To jsou slova, která se týkají mladého a úspěšného vinaře z Moravského Žižkova. Milan Nestarec je jedním z nejviditelnějších propagátorů a výrobců naturálních vín. "Víno z hroznů, nic víc." Jeho vína jsou přátelská, veselá, některá jasná, lehká, pitelná jen tak, prostě přímá. Jiná zase složitjší, strukturovaná, ta, u kterých vás bude bavit si s nimi hrát, dopřát jim čas a poznávat je. U všech platí, že patří také k jídlu. Milan pěstuje révu na 8 hektarech, o které pečuje v souladu s přírodou, ale nálepce bio se prý vyhýbá, protože vše, co dělá plyne z jeho přirozeného respektu a přesvědčení, že přírodu je třeba ctít a být, žít a pracovat s ní v souladu.