Recaredo - Relats 2019

Relats 2019 je španělské šumivé víno Corpinnat z vinařské oblasti Penedés. Toto označení vzniklo z frustrace těch nejlepších producentů Cavy, kterým se nelíbilo jakým směrem se produkce Cavy ubírá. Založili tak sdružení výrobců Corpinnatu (AVEC) a postupně opustili apelaci DO Cava. Mají poměrně přísná pravidla a soustředí se na lokální autochtonní odrůdy Xarel-lo, Macabeo a Parellada. Corpinnat musí zrát minimálně 18 měsíců na kalech a vinifikace musí probíhat výhradně v prostorách konkrétního vinařství. Principielně jde o kvalitnější a dražší segment, jehož cílem je konkurovat Champagne. Dnes je označení Corpinnat chráněnou známkou na úrovni Evropské Unie.

Recaredo je původním a zakládajícím členem sdružení AVEC (založeno r. 2017). Rodinné biodynamické vinařství, které pod značkou Recaredo produkuje výhradně šumivá vína Corpinnat. Specializují se na dlouhé zrání na kvasnicích pod přírodní korkovou zátkou a nulové dosáže (Brut Nature). Vína nechávají zrát minimálně 30 měsíců ale u některých až 15 let! V roce 2010 získalo jako první vinařství regionu biodynamickou certifikaci Demeter. Letos oslavili své 98. výročí od založení! 

Relats 2019 je směs odrůd Xarel·lo, Macabeu, Parellada a Monastrell. Od ostatních vín z vinařství Recaredo se odlišuje tím, že část hroznů vinařství nakupují od místních malých pěstitelů. Hrozny tak nejsou kompletně z jejich vlastní produkce. Vybírají však pěstitele v bio režimu, kteří dávají přednost ručním pracem ve vinohradu. Vstupní víno do apelace Corpinnat, za dostupnější cenu než zbytek produkce. Přesto však s jedinečným stylem Recareda. Dosáž brut nature, tedy naprosto suché s delším ležením na kalech. Pěkné strukturované bubliny s vyváženou kyselinkou, svěží ovocností a jemnou nazrálostí. Dejte si oraz od Franciacort a levného Champagne a zkuste tenhle netradiční španělský sekt.

Dostupnost Skladem (>10 ks)
Můžeme doručit do:
24.6.2024
Možnosti doručení
540 Kč
Recaredo - Relats 2019

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělská vína
? Obsah cukru: Brut Nature
Druh vína: Šumivé
Druh šumivého vína: Corpinnat
Země: Španělsko
Vinařská oblast: Corpinnat
Zrání vína: Tradiční metoda kvašení v lahvi
Obsah alkoholu: 13,5%obj.
Vinařství: Celler Credo, Recaredo
Odrůda: Xarel-lo, Macabeo, Parellada, Monastrell
Naturální víno: Ano
Ročník: 2019
Objem: 0,75l
Certifikace: Bio, Demeter

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

recaredo 1

Vinařství Recaredo - Penedés

Recaredo je původním a zakládajícím členem sdružení AVEC (založeno r. 2017) sdružující výrobce Corpinnatu. Rodinné biodynamické vinařství, které pod značkou Recaredo produkuje výhradně šumivá vína Corpinnat. Specializují se na dlouhé zrání na kvasnicích pod přírodní korkovou zátkou a nulové dosáže (Brut Nature). Vína nechávají zrát minimálně 30 měsíců ale u některých až 15 let! V roce 2010 získalo jako první vinařství regionu biodynamickou certifikaci Demeter. Letos oslavili své 98. výročí od založení!

Označení Corpinnat vzniklo z frustrace těch nejlepších producentů Cavy, kterým se nelíbilo jakým směrem se produkce Cavy ubírá. Založili tak sdružení výrobců Corpinnatu (AVEC) a postupně opustili apelaci DO Cava. Mají poměrně přísná pravidla a soustředí se na lokální autochtonní odrůdy Xarel-lo, Macabeo a Parellada. Corpinnat musí zrát minimálně 18 měsíců na kalech a vinifikace musí probíhat výhradně v prostorách konkrétního vinařství. Jde o kvalitnější a dražší segment, jehož cílem je konkurovat Champagne. Dnes je označení Corpinnat chráněnou známkou na úrovni Evropské Unie.