Finca Rodma - Avizor 2020 1,5L Magnum

Elegantní, až rafinované pojetí Tempranilla z oblasti Ribera Del Duero. Výrazné vocné vůně jsou dopravázení pikantním projevem kyseliny, minerality a delikátními tóny dřeva. Dominuje tmavé ovoce jako sotružiny či švestky, doplněné o sladké koření. Velmi jemný až něžný závěr je však nekonečně dlouhý.

Orel na etiketě vína Avizor nás přenesl vysoko nad údolí řeky Duero, do rozervaných skal a starých rustikálních vinic. 900 metrů nad mořem a chudá, skalnatá půda s vysokým obsahem vápence dává zdejším vínům opačný charakter než dole v údolí (víno Rodma Selectino). Rozdíl je stejný, jako mezi francouzskými regiony Bordeax a Burgundsko. A jestli je údolí řeky považováno za "španělské Bordeaux", pak zdejší vinice jsou pravým "burgundskem". A to především v pikantním, jemném, ale přitom úžasně charakterním projevu, který dává víným odrůdy Tinto Fino (Tempranillo) zdejší terroir. 15 měsíců zrání ve francouzských barikových sudech už jen podtrhne pomalý výrobní proces ve sklepě vinařství.

Ideální průvodce k dlouho připravovanému hovězímu (např. typu bourguignon) či k jemnějším pokrmům ze zvěřiny.

Dostupnost Skladem (>10 ks)
Můžeme doručit do:
25.6.2024
Možnosti doručení
2 190 Kč
Finca Rodma - Avizor 2020 1,5L Magnum

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělská vína
? Obsah cukru: Suché
Druh vína: Červené
Země: Španělsko
Vinařská oblast: Ribera del Duero
Zrání vína: Dřevěný sud
Obsah alkoholu: 14,5%obj.
Vinařství: Finca Rodma
Odrůda: Tempranillo
Naturální víno: Ne
Ročník: 2020
Objem: 1,5l magnum

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bodega Finca Rodma3Viñedo Finca Rodma27

Finca Rodma je rodinné vinařství, které se nachází v srdci regionu Ribera del Duero ve Španělsku. Vinařství má dlouhou historii sahající až do 19. století, kdy zde byla vysazena první vinná réva. Dnes vinařství vede již čtvrtá generace rodiny a stalo se uznávaným jménem ve světě vína. Finca Rodma se věnuje výrobě vysoce kvalitních vín, která odrážejí jedinečný terroir regionu. Vinařství sídlí hned vedle nejprestižnějšího a zároveň nejdražšího vinařství Španělska - Vega Sicilia a jejich vína se jim svou kvalitou velice přibližují, stále však za dostupnou cenu.

Vinařský proces ve Finca Rodma je kombinací tradičních postupů a moderních technologií. Vinařství disponuje nejmodernějším zařízením, které jim umožňuje kontrolovat každý aspekt procesu výroby vína, od vinice až po láhev. Pečlivě vybírají hrozny, z nichž se víno vyrábí, a ke zrání používají jen ty nejlepší dubové sudy. Tato pozornost věnovaná detailům zajišťuje, že jejich vína jsou té nejvyšší kvality a odrážejí jedinečné vlastnosti regionu.

Vína vyráběná ve Finca Rodma jsou skutečným výrazem oblasti Ribera del Duero. Jsou známá svou komplexností, hloubkou a elegancí. Vinařství vyrábí pouze 3 vína v čele s vlajkovou lodí Gran Reserva, která zraje 24 měsíců v dubových sudech a rozhodně by neměla chybět doma u žádného milovníka španělských vín.