Špalek - Pinot Noir, pozdní sběr 2021
Pro milovníky elegantních, jemných a zároveň výrazných červených vín s přirozeným charakterem a původem z čisté přírody. Kvalitní pozdní sběr - suché červené víno z odrůdy Pinot Noir, pocházející z ekologicky obhospodařovaných vinic vinařství Špalek v oblasti Kraví hora u Znojma.
Víno zaujme světle červenou barvou a komplexní vůní, kde se mísí tóny vařených švestek, koření a jemné vanilky. V chuti je sametově plné, s dlouhou, jemně svíravou dochutí a vynikající harmonií. Pinot Noir 2021 získal zlatou medaili na Národní soutěži vín za svou kvalitu a vyváženost.
Párování s jídlem:
Ideální volba k červeným masům, sýrům
Popis produktu není dostupný
Doplňkové parametry
Kategorie: | Moravská vína |
---|---|
EAN: | 8595620928213 |
Barva vína: | bílé |
Odrůda: | Pinot Noir/ Rulandské modré |
Vinařství: | Špalek |
? Obsah cukru: | Suché |
Země: | Česká republika |
Vinařská oblast: | Morava |
Víno vyrobeno v: | Dřevěný sud |
Obsah alkoholu: | 12 % |
Ročník: | 2020 |
Objem: | 0,75 l |
Filozofie výroby: | biodynamické a organické víno |
Alergen: | Obsahuje siřičitany |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Vinařství Špalek - Nový Šaldorf, podoblast Znojemská
Vinohrady se nachází na svazích legendární Kraví hory. Potkává se zde podloží Českého masivu, mořské a sladkovodní sedimenty a spraše. Toto minerální podloží výrazně ovlivňuje profil vín. Špalkovi stáli u zrodu VOC Znojmo a jsou ukázkovým příkladem, jak by VOC vína měla vypadat. Odrůdově čistá a elegantní. Vinařství se aktivně věnuje udržitelnosti vinohradů a začíná hospodařit podle zásad biodynamiky. Ochutnejte VOC Veltlínské, Sauvignon, k dezertu pak likérový Šaler. Za volant si přibalte nealko meruňkový nektar bez konzervantů, to je lahůdka!