Giordano - Barbera d´Alba DOC 2021

Výrazně ovocné, elegantní a šťavnaté víno z odrůdy Barbera. Hrozny pocházejí z vinic situovaných ve vrchních partiích piemontských svahů, převážně s východní a jižní orientací. Díky tomu si víno kromě krásné vyzrálosti hroznů zachová i svěží kyselinu a ovocný charakter. Kromě ovocné složky má víno i jemnou, hladkou tříslovinu s příjemným vysušujícím závěrem. Ve vůni najdete višně, ostružiny i jemné tóny kávy a čokolády. Významný italský hodnotitel Luca Maroni je svým ohodnocením 97 bodů zařadil mezi excelentní vína s výtečným poměrem ceny a kvality. V gastronomi se bude hodit k čerstvému masu a jeho rychlým úpravám, případně k těstovinám s výraznějším sýrem.

Dostupnost Skladem (>10 ks)
Můžeme doručit do:
25.6.2024
Možnosti doručení
345 Kč
Giordano - Barbera d´Alba DOC 2021
giordano barbera
Novinky

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: Italská vína
? Obsah cukru: Suché
Druh vína: Červené
Země: Itálie
Vinařská oblast: Piemont
Zrání vína: Nerezový tank, dřevěný sud
Obsah alkoholu: 14%obj.
Vinařství: Giordano
Odrůda: Barbera
Naturální víno: Ne
Ročník: 2021
Objem: 0,75l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Giordano Vini, Piemont - Itálie

Vinařství Giordano v Piemontu patří mezi nejúspěšnější značky v regiony. Ač zde v Piemontu rodina Giordano vyrábí vína už takřka 150 let, k největšímu rozvoji vinařství došlo až po roce 1950 pod vedením Ferdinanda Giordana. Tento vinařský vizionář pracoval nejen na rozšíření produkce či nákupu vinic, ale od základů změnil distgributorský systém svých vín. Dříve malé vinařství odkázané pouze na vůli obchodníků tak dokázal rychle přiblížit milovníkům vín v celé Evropě. I díky tomu vinařství rychle vyrostlo do dnešní podoby a od té doby je heslem vinařství ona vize Ferdinanda Giordano. „Kvalitní vína, doručená domů v krátkém čase a za správnou cenu, s maximální spokojeností těch, kteří je dostávají".
Skutečné srdce a historie Giordana leží ve sklepech Valle Talloria d’Alba, přímo pod svahy legendárního Barola. Historické výrobní prostory vinařství jsou dnes plné dubových sudů na zrání vín, samotná výroba probíhá v nové moderní hale hned vedle. Když pojedete do Piemontu, nezapomeňte se zde zastavit na degustaci vín a potěšit se pohostinností zdejších lidí.