Giordano - Barbaresco DOCG 2021

Barbaresco - chtělo by se říci mladší či méně známý bratr velkého Barola. Opak je ale především v posledních letech pravdou a špičková Barbaresca se stále více dostávají do hledáčku milovníků velkých vín. Díky severnější a trošku studenější poloze dávají hrozny Nebbiola určené pro výrobu vín Barbaresco větší ovocnost a svěžest, což především v posledních teplých ročnících je vínu pouze ku prospěchu. To co bylo dříve podceňované, dnes často překonává své vyhlášenější konkurenty. Giordano Barbaresco zraje podobně jako Barolo tři roky a pouze ve velkých dřevěných sudech ze slavonského dubu. Víno je vyvážené, elegantní s dominující ovocností a jemnou tříslovinou. Můžete nechat ještě několik let úspěšně zrát ve sklepě, ale svou úlohu pro dlouhé večery s knihou či k masovým pokrmů splní dokonale

Dostupnost Skladem (>10 ks)
Můžeme doručit do:
25.6.2024
Možnosti doručení
570 Kč
Giordano - Barbaresco DOCG 2021
giordano barbaresco
Novinky

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: Italská vína
? Obsah cukru: Suché
Druh vína: Červené
Země: Itálie
Vinařská oblast: Piemont
Zrání vína: Dřevěný sud
Obsah alkoholu: 14%obj.
Vinařství: Giordano
Odrůda: Nebbiolo
Naturální víno: Ne
Ročník: 2021
Objem: 0,75l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Giordano Vini, Piemont - Itálie

Vinařství Giordano v Piemontu patří mezi nejúspěšnější značky v regiony. Ač zde v Piemontu rodina Giordano vyrábí vína už takřka 150 let, k největšímu rozvoji vinařství došlo až po roce 1950 pod vedením Ferdinanda Giordana. Tento vinařský vizionář pracoval nejen na rozšíření produkce či nákupu vinic, ale od základů změnil distgributorský systém svých vín. Dříve malé vinařství odkázané pouze na vůli obchodníků tak dokázal rychle přiblížit milovníkům vín v celé Evropě. I díky tomu vinařství rychle vyrostlo do dnešní podoby a od té doby je heslem vinařství ona vize Ferdinanda Giordano. „Kvalitní vína, doručená domů v krátkém čase a za správnou cenu, s maximální spokojeností těch, kteří je dostávají".
Skutečné srdce a historie Giordana leží ve sklepech Valle Talloria d’Alba, přímo pod svahy legendárního Barola. Historické výrobní prostory vinařství jsou dnes plné dubových sudů na zrání vín, samotná výroba probíhá v nové moderní hale hned vedle. Když pojedete do Piemontu, nezapomeňte se zde zastavit na degustaci vín a potěšit se pohostinností zdejších lidí.