Nestarec - G&T 2019

Slovy vinaře:

Když v roce 2015 kvasila ve sklepě první edice tohoto vína, voněla a chutnala po jalovci. Všichni na to pořád chodili a říkali tomu GinTonic, jemná hořkost v chuti byla přímo toniková. (Až se divím, že tehdy vůbec něco zbylo na ostatní.) Byl to pracovní název, který jsme měli napsaný na sudu, ale samozřejmě vínu zůstal.

Původně založeno na Sauvignonu, který ale vůbec nevoní ani nechutná jako klasická představa o SB. Pamatuju se, jak se mezi vinaři v dědině říkalo, že když nemáš Sauvignon ve sklepě, tak nejsi vinař. Prostě každý se snažil mít aspoň trochu Sauvignonu, udělat ten svůj „kopřivák“ a oslňovat intenzivně aromatickým vínem z časně sbíraných nevyzrálých pyrazinových hroznů. I za cenu rachitidy výsledných vín. Já chtěl víc chuti, něco plnotučnýho, ale zároveň energickýho. Míchaným drinkům moc neholduju, tak jsem si vytvořil svůj vlastní G&T.

I ročník 2019 pochází z této unikátní mikrolokality; vlivem stáří keřů a citlivosti Sauvignonu na ní i v cuvée postupně převažuje Riesling, což imo ve výsledku vínu extrémně sluší. Přispívá k jeho jasné struktuře, jiskře a potenciálu pro zrání, aniž by přitom G&T ztratilo na svojí typické "plnotučnosti" a hloubce. Krásný balanc prostě, víno plné finesy, energie i radosti.

Obsahuje oxid siřičitý

Země původu Česká republika

Plněno v: Milan Nestarec, Velké Bílovice

Dostupnost Skladem (>10 ks)
Můžeme doručit do:
22.7.2024
Možnosti doručení
690 Kč
Nestarec - G&T 2019

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: Moravská vína
? Obsah cukru: Suché
Druh vína: Bílé
Země: Česká republika
Vinařská oblast: Morava
Zrání vína: Dřevěný sud
Obsah alkoholu: 13%obj.
Vinařství: Milan Nestarec
Odrůda: Ryzlink rýnský, Sauvignon, Pinot Blanc
Naturální víno: Ano
Ročník: 2019
Objem: 0,75l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Milan Nestarec

Milan Nestarec - Velké Bílovice, podoblast Velkopavlovická 

Danger, Vidličky a nože, Běl, Bum bum cha. To jsou slova, která se týkají mladého a úspěšného vinaře z Moravského Žižkova. Milan Nestarec je jedním z nejviditelnějších propagátorů a výrobců naturálních vín. "Víno z hroznů, nic víc." Jeho vína jsou přátelská, veselá, některá jasná, lehká, pitelná jen tak, prostě přímá. Jiná zase složitjší, strukturovaná, ta, u kterých vás bude bavit si s nimi hrát, dopřát jim čas a poznávat je. U všech platí, že patří také k jídlu. Milan pěstuje révu na 8 hektarech, o které pečuje v souladu s přírodou, ale nálepce bio se prý vyhýbá, protože vše, co dělá plyne z jeho přirozeného respektu a přesvědčení, že přírodu je třeba ctít a být, žít a pracovat s ní v souladu.